Tehotenstvo

Tehotenstvo

Tehotenstvo je obdobím veľkých zmien a jedinečných chvíľ. Pomôžeme vám sa naň dôkladne pripraviť. Naše odborné témy pokrývajú celé tehotenstvo týždeň po týždni - od počatia až po pôrod. A ak predsa len nenájdete informácie, ktoré potrebujete, vždy je tu naša poradňa.

Nechajte si posielať týždenného sprievodcu tehotenstvom priamo do svojej e-mailovej schránky. Stačí sa zaregistrovať do Nutriklubu a zadať svoj týždeň tehotenstva. Každý týždeň sa môžete tešiť na články a témy, prispôsobené vášmu týždňu tehotenstva.

Chcem dostávať sprievodcu

Tehotenstvo týždeň po týždni

Zaujíma vás, ako bude vaše tehotenstvo prebiehať? Naše články vás kompletne prevedú celým obdobím tehotenstva týždeň po týždni. Dozviete sa, čo sa práve deje s bábätkom v brušku, čo v tehotenstve jesť a akým potravinám sa naopak vyhnúť. Poradíme vám, ako zvládnuť tehotenské problémy a ako sa pripraviť na pôrod. Navyše je tu pre vás naša poradňa.

Strava v tehotenstve

Správne stravovanie a životospráva je v tehotenstve zásadné pre mamičku, ale aj bábätko. Poradíme vám, aká strava je v tehotenstve vhodná a ktorá naopak nie je. Vysvetlíme, ako je to s kávou, alkoholom a fajčením. Ponúkneme vám ukážkové jedálničky a zameriame sa na to, ktoré potraviny by ste si mali v tehotenstve dopriať. V prípade pochybností sú k dispozícii naše výživové poradkyne.

Cvičenie a aktivity v tehotenstve

Tehotenstvo je jedno z najkrajších období v živote a je potrebné si ho užiť. Poradíme vám, ako a kedy môžete v tehotenstve cestovať a zbúrame mýty týkajúce sa sexu v tehotenstve.

Príprava na pôrod

S nami sa už pôrodu báť nemusíte. Vysvetlíme vám, ako spoznáte príznaky prichádzajúceho pôrodu a rozoznáte ich od tzv. poslíčkov. Poradíme vám, ako sa na pôrod pripraviť a načrtneme, čo vás bude čakať po pôrode.

Počatie a ovulácia

Zatiaľ čo niektoré ženy jasajú nad pozitívnym tehotenským testom hneď po tom, ako sa rozhodnú mať dieťatko, pre ďalšie je otehotnenie lemované neúspešnými pokusmi. V našich odborných článkoch preto nájdete všetko o ovulačných testoch, bazálnej teplote či tzv. plodných dňoch a mnoho ďalšieho.

Vyšetrenie v tehotenstve

V požehnanom stave tehotenstva ste pod drobnohľadom svojho gynekológa. Pozrite sa na zoznam a termíny vyšetrení, ktoré vás čakajú.

Problémy v tehotenstve

Bolesti nôh, nechutenstvo či pálenie záhy sú bežnými problémami, ktoré sprevádzajú takmer každú budúcu mamičku. Pre pokoj duše vám prinášame informácie o najčastejších neduhoch, s ktorými sa môžete stretnúť a naši odborníci vám poradia, ako priniesť úľavu.

Cisársky rez

Čakanie na malých "Cisárov a Cisárovné"

Cisársky rez je jednou z najčastejšie vykonávaných operácií po celom svete. V Slovenskej republike sa takto narodí každé štvrté dieťa. Predstavuje teda operáciu, s ktorou už sú bohaté skúsenosti a ktorá má relatívne nízke riziká komplikácií.

Aby sme vám vaše čakanie na "Cisárovnú" alebo malého "Cisára" uľahčili, pripravili sme rôzne témy a zaujímavosti z oblasti cisárskych rezov. A nielen to...

Svojim čakaním vás prevedie aj mamička Natália, ktorá sa podelí o svoje pocity a skúsenosti, aby ste v tom neboli samé.

Príbeh Natálie

Cisársky rez 2 m minúty čítania
Zobraziť všetky články
Všetky články

Naposledy přidané články našich odborníků

Strie v tehotenstve - ako im predísť?

V tehotenstve je koža, najmä v niektorých partiách, veľmi namáhaná. Niekedy môže dokonca aj nenávratne popraskať. Účinne pomôže jedine prevencia.

 Barbara B. Barbara B.
Problémy v tehotenstve 2 m minúty čítania
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať
Nový e-shop - CHCEM ZĽAVU