Ako si vybrať tehotenskú podprsenku?

Jedna z mnohých zmien v tehotenstve je aj rast poprsia. Už na začiatku tehotenstva prsia narastú až o jedno číslo. Zistite, ako vybrať  tehotenskú podprsenku!

Už na začiatku tehotenstva sa prsia zväčšia o jednu veľkosť. Ich rast sa ale zastaví až päť dní po pôrode. Nákup novej bielizne je preto nutnosť.

Veľké zmeny vašich pŕs

Často sa počas tehotenstva zväčší vaša veľkosť až o dva košíky . Vaše prsia sa totiž pripravujú na kojenie. Rastie mliečna žľaza, zväčšujú sa bradavky, ubúda tuk. Najväčšie, ale tiež naliate a bolestivé, budú prsia 3 -5 dní po pôrode.

Zmeny vášho hrudníka však pôrodom nekončia. Keď začnete kojiť , opuchy zmiznú. Aj potom sa vaše prsia budú postupne meniť podľa toho, ako dieťatko bude sať mlieko. Mliečnu žľazu nahradí tuk, ktorý prsia po odstavení zase vyplní.

Je preto dôležité už na začiatku tehotenstva dodať vášmu hrudníku dostatočnú oporu a zároveň pohodlie. Preto sú na trhu tehotenské alebo materské podprsenky .

Čo dokáže tehotenská podprsenka

Podprsenky sú ušité z priedušných látok, najčastejšie bez kostíc . No aj tak sú dostatočne pevné a dodávajú prsiam potrebnú oporu. Uľavia tak chrbtici, ale tiež namáhaným prsiam.

Prsia sa v tehotenskej podprsenke netlačia ani neprevísajú. Jedna materská podprsenka často obsiahne viacero veľkostí . Vďaka strihu a pružnosti sa snaží ponúknuť pohodlie počas celého tehotenstva . Máva až šesť radov háčikov na zapínanie, ktoré myslia na meniacu sa váhu a objem.

Ako si vybrať tehotenskú podprsenku

  • Vyvarujte sa švom v oblasti bradaviek
  • Vnútro podprsenky vyberte bavlnené
  • V obchode si podprsenku vyskúšajte
  • Váha vášho poprsia musí byť pohodne rozložená
  • Zadný diel podprsenky musí byť v jednej línii s predným dielom
  • Ramienka musia byť pevné
  • Nesmie vás nikde škrtiť ani ťahať

Spanie v podprsenke?

Niektoré ženy majú vplyvom hormonálnych zmien v tehotenstve prsia skutočne boľavé. Uľaviť môžu obklady alebo teplá masáž prúdom sprchy. Ak sú aj naďalej nepríjemne citlivé, odborníci odporúčajú spať v tehotenskej podprsenke bez kostíc. Tá obmedzí bolestivé pohyby pŕs a vy sa konečne vyspíte.

  Autorka: Markéta Slomková

Nutrimimi - sprievodca tehotenstvom týždeň po týždni

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Nutrimimi , ktorá vás bude sprevádzať tehotenstvom týždeň po týždni, poskytne vám rady čo jesť a čo nejsť počas tehotenstva, môžete si v nej sledovať svoju tehotenskú váhu a tiež chatovať s našimi odborníkmi na rôzne tehotenské témy. Stiahnite si ju ZADARMO na svoj Android!