Dojčenie a strava

Dojčenie a strava

Nielen láska prechádza žalúdkom. Až 70% imunitných buniek sa nachádza v črevách. Správna strava je jedným z faktorov, ktoré ovplyvňujú zdravie bábätka aj do budúcich rokov. Ponúkneme vám rady, ako zostaviť pestrý a vyvážený jedálniček pre zdravý vývoj vášho bábätka.

Nechajte si posielať týždenného sprievodcu materstvom priamo do svojej e-mailovej schránky. Stačí sa zaregistrovať do Nutriklubu a zadať narodenie bábätka. Každý týždeň potom v e-maili nájdete články a témy relevantné k veku vášho dieťaťa.

Chcem dostávať sprievodcu

Prechod na umelé mlieko

Dojčenie je pre bábätko najlepšou výživou. Sú ale situácie, kedy dojčenie nie je možné. Naši odborníci vám poradia, ako vybrať správne dojčenské mlieko, ako ho správne pripraviť a ako často bábätko kŕmiť. V prípade otázok sa neváhajte obrátiť na našu poradňu.

Materské mlieko

Je všeobecne známe, že dojčenie a materské mlieko má nespočetné množstvo benefitov ako pre bábätko, tak pre mamičku. Ale zaujímalo vás niekedy, aké je zloženie materského mlieka? A vedeli ste, že Nutricia sa zaoberá výskumom materského mlieka už 40 rokov?

Príkrmy

Zavádzanie príkrmov a nemliečnej stravy je dôležitým míľnikom v strave dieťaťa. Prečítajte si, ako zavádzať alergény do stravy a ako na prvé príkrmy. V prípade nejasností sa neváhajte opýtať našich odborníkov.

Všetko o dojčení

Dojčenie je najprirodzenejšou stravou pre novorodené bábätko a dojča. Posilňuje jeho imunitu a prináša mu výživu doslova "na mieru". Dojčenie by ideálne malo pokračovať aj v ďalších mesiacoch života a poskytovať mnoho výhod aj vám. Zistite o dojčení a o jeho podpore maximum!
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať
Nový e-shop - CHCEM ZĽAVU