Sex v tehotenstve nie je tabu!

Vedeli ste, že ak máte nekomplikované tehotenstvo, nie je žiadny dôvod k tomu, aby ste si odopierali sex so svojim partnerom? Zistite, prečo je intimita v tomto období tak dôležitá!

Zabudnite na mýty okolo tehotenského sexu. Naopak – vďaka fyzickým a psychickým zmenám môže byť sex veľmi zaujímavý. Pravdou je, že niektoré ženy majú v tomto čase znížený záujem o milostné aktivity, a to predovšetkým z dôvodu, že si pripadajú menej atraktívne. Pre iné ženy je naopak tehotenstvo časom, kedy sa zvyšuje ich sebadôvera. Vždy je to ale vec, ktorú by ste mali diskutovať so svojím partnerom.

Môže milovanie uškodiť bábätku v brušku?

Nie je potrebné sa báť. Vaše dieťatko je chránené plodovým vakom s plodovou vodou a maternicovými svalmi, takže obavy z toho, že by mohlo preniknutie penisu do pošvy nejakým spôsobom poškodiť bábätko, sú úplne scestné.

To samozrejme neznamená, že by ste nemali byť opatrní, vyvarovať by ste sa mali divokým experimentom. Inak sa však vašej fantázii medze nekladú.

V tehotenstve sexuálne túžby nemiznú

Tehotenstvo nie je choroba a nie je tiež dôvod, prečo by sa nutne museli vytratiť sexuálne túžby a predstavy. Niektoré ženy sú v tomto období naopak ešte vzrušivejšie a ich uspokojenie je omnoho intenzívnejšie. A tak jediné, čo je nutné brať v úvahu, je zdravotný stav tehotnej ženy, a tomu podriadiť aj sexuálne praktiky.

Mnoho tiež závisí na tom, aký vzťah mala žena k sexu pred otehotnením, aj na partnerovi. Najdôležitejšie je, aby spolu partneri komunikovali aj o týchto záležitostiach a boli k sebe otvorení a chápaví.

Vhodné polohy pre sex v tehotenstve

V prvej polovici môžete praktikovať akékoľvek polohy, ktoré sú vám blízke, a ktoré nerobia žene problémy. V druhej polovici už môže rastúce bruško v niektorých polohách vadiť, preto je najvhodnejšia poloha z boku či zozadu. Niekedy párom vyhovuje poloha, kedy je žena hore – môže si tak sama regulovať frekvenciu a intenzitu pohybov.

Lékari niekedy neodporúčajú sex v tehotenstve vykonávať pri rizikových okolnostiach – ak hrozí predčasný pôrod, čakáte dvojičky alebo máte problémy s plecentou. Zakázal vám lekár klasické milovanie? Existujú aj nekoitálne praktiky či autoerotika. Buďte otvorení a s partnerom o svojich obavách komunikujte.


Mohlo by vás zaujímať: Cestovanie počas tehotenstva.

Nechajte sa sprevádzať tehotenstvom s našou aplikáciou Nutrimimi.