Alergia na bielkovinu kravského mlieka a intolerancia laktózy

Alergia na mlieko a a intolerancia laktózy sú dve odlišné ochorenia, ktoré ale často bývajú zamieňané. Niektoré príznaky môžu byť podobné, ochorenia však majú úplne odlišnú príčinu.

Kým pri alergií sa jedná o neprimeranú reakciu imunitného systému, pri intolerancií laktózy hovoríme o neschopnosti organizmu stráviť mliečny cukor, laktózu. Nasledujúci článok vám priblíži rozdiel medzi oboma ochoreniami.

Alergia na mlieko

Alergia na bielkovinu kravského mlieka (ABKM) sa radí medzi najrozšírenejšie potravinové alergie. Najčastejšie sa objavuje u dojčiat. V 95% prípadov sa objaví v prvom roku života dieťaťa, väčšina dokonca počas prvých štyroch mesiacov. Postihnutých je asi 2 - 5% dojčiat. U deviatich z desiatich pacientov táto alergia vymizne do troch rokov.

Príznaky alergie na mlieko:

  • tráviace ťažkosti (hnačky, koliky, vracanie)

  • kožné prejavy (atopický ekzém, žihľavka)

  • respiračné ťažkosti (alergická nádcha, astma)

  • v niektorých prípadoch aj neprospievanie a chudokrvnosť.

Pri alergii na bielkovinu kravského mlieka sa pristupuje k striktnej diéte. Vysadí sa mlieko aj mliečne výrobky, je nutné sa vyvarovať všetkých zdrojov kravských bielkovín. U dojčených detí je zvyčajne možné s dojčením pokračovať, v niektorých prípadoch sa dojčiacim matkám odporúča dodržiavať špeciálnu diétu. U nedojčených detí je nutné používať špeciálne upravené mlieka s úplne naštiepenou (hydrolyzovanou) bielkovinou .

Intolerancia laktózy

Jedinci, ktorí sú postihnutí laktózovou intoleranciou, majú nedostatok enzýmu laktázy. Z tohto dôvodu nie sú schopní spracovať a vstrebať mliečny cukor - laktózu. Činnosťou črevných baktérií nestrávená laktóza kvasí a dochádza k nadmernej produkcii plynov. 

Príznaky intolerancie laktózy:

  • iba tráviace tažkosti - bolesti brucha, nadúvanie, hnačky

  • BEZ kožných a respiračných prejavov

Striktne nemliečna diéta väčšinou pri intolerancii laktózy nie je nutná. Postihnutý zvyčajne bez väčších ťažkostí znesie malé množstvo mlieka alebo mliečnych výrobkov. Pre jogurty a syry je typické, že obsahujú menšie množstvo laktózy v dôsledku činnosti baktérií mliečneho kvasenia.

Špecifickou situáciou je prechodná alebo získaná laktózová intolerancia. K tej dochádza najčastejšie pri narušení črevnej mikroflóry po podávaní antibiotík alebo po prekonanom črevnom infekčnom ochorení. Obvykle trvá 1-3 týždne, kým sa črevá zregenerujú a zahoja.

Ak máte u svojho dieťatka podozrenie na ABKM alebo na laktózovú intoleranciu, kontaktujte svojho pediatra. Diagnostika a liečba týchto ochorení vždy patrí do rúk lekára.

Mohlo by vás zaujímať: Výživa pri alergii na bielkovinu kravského mlieka

Zdroj: PETRŮ, Vít et al. Dětská alergologie. 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 2012, 531 s. Aeskulap. ISBN 978-802-0425-843.