2. týždeň tehotenstva

Druhý týždeň tehotenstva je časom, keď dochádza k ovulácii, a je teda najpravdepodobnejšie, že otehotniete. Rovnako ako v 1. týždni tehotenstva, ako ho počítajú lekári, ešte nie ste tehotná, ale už v tejto chvíli môžete vytvoriť ideálne podmienky na počatie, a pozitívne tak ovplyvniť budúce zdravie vášho dieťatka.

Vytváranie optimálnych podmienok pre počatie

Ako sme sa dozvedeli v 1. diele seriálu tehotenstva týždeň po týždni, predpokladaný termín pôrodu sa počíta od prvého dňa poslednej menštruácie. To znamená, že 2. týždeň tehotenstva je čas ovulácie a napokon aj samotného počatia .

Ak chcete vytvoriť optimálne podmienky na otehotnenie, mali by ste sa už pri plánovaní tehotenstva zdravo stravovať a užívať doplnky stravy s potrebnými vitamínmi. Opäť nezabúdajte na kyselinu listovú , ktorá je nevyhnutná pre vývoj nervovej trubice vášho dieťatka a pre celý jeho nervový systém.

Počatie a genetická informácia v zygote

Pri oplodnení sa všetky dedičné vlastnosti dieťaťa nachádzajú v jednej bunke, tzv. zygote. Táto bunka má 23 párov chromozómov (46 chromozómov) rovnako ako dospelý človek, pričom polovica chromozómov vždy pochádza od jedného z rodičov. Tieto chromozómy obsahujú všetky informácie potrebné na vytvorenie unikátneho jedinca, ktorý bude zdieľať vlastnosti oboch rodičov.

Páči sa vám tento článok?

Potom si nenechajte ujsť informácie o ďalších týždňoch tehotenstva. Budeme vám ich pravidelne posielať, stačí aby ste zadala svoj e-mail.

Pomáhajte dieťaťu už pred počatím s nutričným programovaním v ranom veku

Mnoho rodičov sa domnieva, že práve genetika je tým jediným, čo ovplyvňuje budúcnosť ich dieťaťa. Nedávne štúdie, naopak, ukazujú, že až 80 % zdravia vášho dieťaťa je ovplyvnených vonkajšími faktormi v najranejších fázach života, vrátane zdravia matky tesne pred tým, ako jej dieťa bolo počaté.

Živiny, ktoré dieťa dostáva v priebehu tehotenstva a v prvých troch rokoch života, ovplyvňujú, ako budú tieto dieťaťu odovzdané gény naprogramované pre život – či sa budú správať zdravo, alebo budú mať sklony vytvárať zdravotné problémy. Tieto poznatky sú základom nutričného programovania v ranom veku .