Výživa novorodenca a dojčaťa

Výživa novorodenca a dojčaťa

Dojčenie je najlepšou výživou pre vaše bábätko. Od odborníkov sa dozviete ako správne dojčiť, aké je vhodná strava pre dojčiace mamičky a čo robiť, ak sa dojčenie nedarí. Poradíme vám aj so zavádzaním príkrmov a čo robiť, ak mamička z nejakého dôvodu dojčiť nemôže.

Naposledy přidané články našich odborníků

Potravinové alergie a zavádzanie príkrmov u detí s alergiou

Má vaše bábätko zvýšené riziko vzniku alergie? Aké potraviny patria do skupiny alergicky rizikových?Zoznámte sa s hlavnými zásadami zavádzania nových potravín do jeho jedálnička.

 Kolektiv odborníků Kolektiv odborníků
Výživa novorodenca a dojčaťa 3 m minúty čítania

Dojčenie predčasne narodených detí

Predčasne narodené dieťatká majú problém pri dojčení, pretože sa u nich často ešte nevyvynul sací pud. Existuje však viacero spôsobov ako dieťatko postupne naviesť na výlučné dojčenie.

 Andrea Andrea
3 m minúty čítania

Dojčenie a alkohol - rady laktačnej poradkyne

Vedeli ste, že množstvo alkoholu v krvi zodpovedá množstvu alkoholu v materskom mlieku? Prečítajte si, aké zásady je potrebná dodržať v prípade, že ste si dopriali pohárik vína či drink s priateľmi.

 Andrea Andrea
3 m minúty čítania

Ako často kŕmiť dieťa z dojčenskej flaše?

Kŕmite dieťa z fľašky a nieste si istá či mu to stačí? Každé dieťatko má iný apetít, a preto je naša tabuľka, ktorú si môžťe aj vytlačiť, len orientačná.

 Jitka Jitka
3 m minúty čítania

Dieťa nechce jesť - čo s tým?

Trápite sa, že vaše rok a pol staré batoľa nechce zjesť mrkvu alebo vypiť mlieko? Predovšetkým ho nenúťte, jedlo má byť radosť, nie trest.

 Jitka Jitka
3 m minúty čítania

Zásady správneho dojčenia

Aké sú základné zásady správneho dojčenia novorodenca? Ako predchádzať infekcii bradaviek a ako dlho by malo dojčenie na začiatku trvať?

 Kolektiv odborníků Kolektiv odborníků
3 m minúty čítania

Výživa pri alergii na bielkovinu kravského mlieka

Alergia na bielkovinu kravského mlieka patrí medzi najčastejšie potravinové alergie. Jedná sa o ochorenie typické pre dojčenský vek. Dieťa s touto alergiou vyžaduje špeciálne diétne opatrenia.

 Kolektiv odborníků Kolektiv odborníků
3 m minúty čítania

Výživa pre deti s rizikom vzniku alergie

Jedným z faktorov, ktoré majú pri prevencii alergií veľký vplyv, je výživa. Ako postupovať pri zavádzaní umelého mlieka a kaší pri riziku alergie?

 Lucia Lucia
3 m minúty čítania

LCP mastné kyseliny a zdravie vášho dieťatka

Materské mlieko je bohatým zdrojom LCP mastných kyselín. Sú nevyhnutné nielen pre budovanie imunity bábätka, ale aj pre jeho celkový správny vývin.

 Miriam Miriam
3 m minúty čítania

Zloženie materského mlieka: to najlepšie pre imunitu dieťaťa

Materské mlieko je ideálnou stravou a obsahuje tiež všetky typy protilátok, pomocné látky imunitného systému a obranné biele krvinky.

 Ludmila Ludmila
3 m minúty čítania

Zelená stolica u dojčiat

Mnohé mamičky pozorujú u svojho dieťatka zelenú stolicu. Aké sú príčiny zelenej stolice u dojčiat a treba sa kvôli nej znepokojovať? Aká je správna stolica novorodenca?

 Miriam Miriam
3 m minúty čítania
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať

Prevádzkovateľ webstránky, spoločnosť Nutricia s.r.o., využíva na tejto webstránke súbory cookies, ktoré pomáhajú s jej hladkým fungovaním a uľahčujú vám jej používanie. Pokiaľ budete súhlasiť, radi by sme vám ponúkli náš obsah aj formou reklám na sociálnych sieťach a ďalších webstránkach. Viac informácií o používaní cookies.

Online poradňa