Prvé dojčenské mlieko? Buďte pripravená!

Prechod z materského mlieka na mlieko dojčenské je pre dieťa veľká zmena, na ktorú si musí zvyknúť. S akými problémami sa na tejto ceste môžete stretnúť?

Čo môžete očakávať, keď dáte dieťaťu prvýkrát dojčenské mlieko?

1. Odmietanie mlieka

Prechod na dojčenské mlieko je veľká zmena, takže je úplne normálne, keď dieťa prvé mlieko odmieta. Nemá to žiadnu súvislosť s kvalitou mlieka, dieťatko iba prirodzene odmieta nové chute . Doteraz dieťa poznalo len chuť materského mlieka, a chvíľu trvá, než si zvykne na inú chuť.

Chcete vedieť, čo robiť, keď dieťa odmieta dojčenské mlieko?

2.  Dieťa nevie, ako z fľaštičky piť

Satie materského mlieka z bradavky je odlišné od satia mlieka z fľaše. Doprajte dieťaťu čas, než sa naučí novú techniku ​​a zvykne si.

Ako ho novú techniku ​​naučiť? Pomôžu vám naše rady, ako naučiť dojčené dieťa piť z fľaše .

3.  Iná frekvencia vyprázdňovania a iná stolica

Je normálne, ak dieťa, ktoré ste prestala dojčiť, máva stolicu menej často alebo inak vyzerajúcu . Stolica a frekvencia vyprázdňovania je u dojčeného dieťaťa odlišná než u dieťaťa kŕmeného dojčenským mliekom a mení sa aj farba stolice. Ide o prirodzenú reakciu organizmu a malých zmien sa nemusíte obávať. Dôležité je, že dieťa na mlieku prospieva.

Prečítajte si čo robiť, keď máte pocit, že  dieťa mlieko netoleruje?

Vyvarujte sa striedaniu značiek

Mnoho mamičiek rieši odmietanie mlieka výmenou značky. To je ale chyba - časté striedanie môže dieťaťu aj uškodiť, pretože rýchle zmeny zaťažujú tráviaci systém , takže dieťa môže trpieť nadúvaním alebo dlhodobejšou hnačkou.

Zlatá rada - trpezlivosť ruže prináša

Nemusíte sa báť, odmietnutie prvej fľaštičky dieťa nijako neohrozí. Obrňte sa trpezlivosťou a skúšajte jedno vybrané mlieko najmenej 6-8 krát . Dieťaťu tak poskytnete dostatok času na prijatie zmeny. 

Mohlo by vás zaujímať: Čím je Nutrilon výnimočný?