Prechod na umelé mlieko

Prechod na umelé mlieko

Dojčenie je pre bábätko najlepšou výživou. Sú ale situácie, kedy dojčenie nie je možné. Naši odborníci vám poradia, ako vybrať správne dojčenské mlieko, ako ho správne pripraviť a ako často bábätko kŕmiť. V prípade otázok sa neváhajte obrátiť na našu poradňu.

Nechajte si posielať týždenného sprievodcu materstvom priamo do svojej e-mailovej schránky. Stačí sa zaregistrovať do Nutriklubu a zadať narodenie bábätka. Každý týždeň potom v e-maili nájdete články a témy relevantné k veku vášho dieťaťa.

Chcem dostávať sprievodcu

Naposledy přidané články našich odborníků

Prvé dojčenské mlieko? Buďte pripravená!

Prechod z materského mlieka na mlieko dojčenské je pre dieťa veľká zmena, na ktorú si musí zvyknúť. S akými problémami sa na tejto ceste môžete stretnúť?

 Lucia Lucia
Výživa novorodenca a dojčaťa 1 m minúta čítania

Ako znížiť riziko vzniku alergie? Pomôže vhodná mliečna výživa

Už viete, že vaše bábätko má vyššie riziko rozvoja alergie. Nemusíte nečinne čakať až sa alergia rozvinie. Vhodne zvolená mliečna strava môže spolu s ďalšími vplyvmi vonkajšieho prostredia pomôcť.
 Jitka Jitka
3 m minúty čítania

Zelená stolica pri používaní HA mlieka

Dobrý deň, pediater nám odporučil, aby sme nášmu bábätku podávali hypoalergénne mlieko. Od tej doby, čo ho používame, tak má bábätko zelenú stolicu. Je to normálne?

Čo je hypoantigénne mlieko?

Narazila som na termín HA dojčenské mlieko? Čím sa líši od štandardného mlieka?

HA mlieko je horké. Je to normálne?

Pomaly začínam dávať UM. Doktorka nám odporučila HA mlieko, pretože sme obaja s manželom alergici. Ochutnala som ho a zdalo sa mi, že má horkastú až horkú chuť. Má to tak chutiť?

Ako často kŕmiť dieťa z dojčenskej flaše?

Kŕmite dieťa z fľašky a nieste si istá či mu to stačí? Každé dieťatko má iný apetít, a preto je naša tabuľka, ktorú si môžťe aj vytlačiť, len orientačná.
 Jitka Jitka
2 m minúty čítania

Príprava a podávanie dojčenského mlieka

Ako vybrať správnu fľašku a cumlík? Ako správne sterilizovať fľašku pre dojča a pripraviť dojčenské mlieko? Prečítajte si v tom článku naše rady a tipy.
 Ludmila Ludmila
4 m minúty čítania

Prechod na umelé mlieko: čo robiť, keď ho dieťa odmieta

Dojčenské mlieko je pre dieťa novinka, rovnako ako fľaša, takže je úplne prirodzené, že oboje dieťa odmieta. Pokúste sa to dieťaťu uľahčiť.
 Miriam Miriam
2 m minúty čítania

Kravské mlieko?

Dobrý deň, je potrebné, aby moje dieťatko pilo umelé mlieko? Ja som v detstve dostávala kravské mlieko a bolo všetko v poriadku.

Tvrdé bruško po kojeneckom mlieku

Dobrý deň, dcerka má 2 mesiace a museli sme prejsť na umelé mlieko. Má však po ňom tvrdé bruško a často plače. Je to normálne?

Kalkulátor pre výpočet rizika vzniku alergie

Viete, že každé 3. dieťa má zvýšené riziko vzniku alergie? Zaujíma vás, či je alergiou ohrozené aj vaše dieťa? Výšku rizika u dieťaťa je možné ľahko vypočítať podľa toho, či alergiou trpí niekto z jeho najbližších príbuzných. Podklady pre kalkulačku poskytol popredný pediater a alergológ MUDr. Martin Fuchs.
Nástroje pre mamičky
Nutriklub - odborníci
Máte nejakú otázku?
Nebojte se nám ozvať.
0800 601 600 Po–Pi 8:30–16:00
info@nutriklub.sk
Online chat
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať
Online poradňa