Vývoj batoľaťa a starostlivosť o batoľa

Vývoj batoľaťa a starostlivosť o batoľa

Medzi 1. a 3. rokom života sa vaše dieťa rozvíja obrovskou rýchlosťou. Nasledujúce články vám pomôžu porozumieť vývinu batoľaťa a prinesú užitočné tipy pre každodennú starostlivosť o neho.

Naposledy přidané články našich odborníků

Úvod do psychomotorického vývoja detí

Ako zistiť, či sa vaše bábätko vyvíja správne? Prečítajte si o testoch, ktoré odhalia jeho správny vývoj. Čím skôr sa naučíte testovať svoje bábätko, tým skôr môžete upozorniť pediatra na odchýlky.

 Andrea Andrea
Vývoj novorodenca a dojčaťa 3 m minúty čítania

Hračky a aktivity pre batoľa

Hry s dieťaťom sú dôležité na posilnenie väzby medzi vami. Hrou sa dieťa učí motorickým aj sociálnym zručnostiam a vníma vašu bezpečnú náruč a istotu. Doprajte mu teda hranie, ako najviac je to možné.

 Andrea Andrea
3 m minúty čítania

Ako podporovať batoľa v pohybe

Zdravé dieťa neobsedí. Je to jednoduché – len sa snaží uspokojiť svoju základnú potrebu hýbať sa a skúmať okolie. Nebráňte mu v tom.

 Jitka Jitka
3 m minúty čítania

Ako vyberať knihy pre batoľatá

Ako najlepšie vybrať knihy pre deti okolo dvoch rokov? Čo by mala taká kniha obsahovať a ako by ste s ňou mali pracovať? Poradíme aj populárne knihy pre batoľatá.

 Miriam Miriam
3 m minúty čítania

Ako postupovať pri masáži batoľaťa

Dotyky vyvolávajú pocit pohody a masáže prispievajú k tomu, aby ste vytvorili nádhernú atmosféru medzi vami a dieťaťom. Viete však, ako správne masírovať?

 Miriam Miriam
3 m minúty čítania

Už chodím! Prvé kroky dieťaťa

Prečítajte si naše praktické rady o tom, ako podporiť vaše dieťa v jeho prvých krokoch a takisto zistite aký správny vývoj chôdze vášho dieťaťa.

 Ludmila Ludmila
3 m minúty čítania

Aké najčastejšie detské zlozvyky trápia rodičov?

K deťom jednoducho patria a sú pomerne bežnou záležitosťou. Väčšinou deťom prinášajú upokojenie v prípade napätia, úzkosti, strachu či neistoty, ale môžu byť aj prejavom hnevu, sklamania alebo nudy.

 Jitka Jitka
3 m minúty čítania

Ako deti prežívajú úzkosť z odlúčenia

Úzkosť z odlúčenia prežívajú v rôznych formách všetky deti, ale nebojte sa, väčšina z toho vyrastie. Ako tento smútok z odlúčenia zvládnuť? Prečítajte si naše tipy.

 Miriam Miriam
3 m minúty čítania

Ako naučiť deti upratovať hračky

Batoľatá sa radi hrajú, ale už menej radi po sebe upratujú rozhádzané hračky. Aj to by ste ich však mali naučiť. Začínajte však po malých dávkach a trpezlivo.

 Ludmila Ludmila
3 m minúty čítania

Ako naučiť dieťa na nočník

Naučenie dieťaťa na nočník si vyžaduje zo strany rodičov veľkú trpezlivosť. Takisto sa tento proces nesmie uponáhľať. Prečítajte si naše tipy.

 Jitka Jitka
3 m minúty čítania

Viete, aký temperament má vaše dieťa?

Máte doma divokého diablika alebo premýšľavé a hanblivé dieťa? Prečítajte si aké štyri typy detských pováh rozpoznávame a aké je ich percentuálne zastúpenie.

 Lucia Lucia
3 m minúty čítania
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať

Prevádzkovateľ webstránky, spoločnosť Nutricia s.r.o., využíva na tejto webstránke súbory cookies, ktoré pomáhajú s jej hladkým fungovaním a uľahčujú vám jej používanie. Pokiaľ budete súhlasiť, radi by sme vám ponúkli náš obsah aj formou reklám na sociálnych sieťach a ďalších webstránkach. Viac informácií o používaní cookies.

Online poradňa