Detská imunita

Detská imunita

Vedela ste, že imunitný systém sa začína formovať už v ranom veku? Je totiž vedecky dokázané, že 70% buniek imunitného systému sa nachádza práve v črevách. Je preto nevyhnutné imunitu posilňovať nielen pomocou vhodne zvolených každodenných rituálov, ale predovšetkým vďaka správnej výžive. Prečítajte si viac.

Nechajte si posielať týždenného sprievodcu materstvom priamo do svojej e-mailovej schránky. Stačí sa zaregistrovať do Nutriklubu a zadať narodenie bábätka. Každý týždeň potom v e-maili nájdete články a témy relevantné k veku vášho dieťaťa.

Chcem dostávať sprievodcu

Naposledy přidané články našich odborníků

Detská imunita a vznik alergie

Z rozsiahlych štúdií jasne vyplýva, že u ľudí žijúcich v rozvinutých krajinách sveta, vrátane Slovenska, sa zvyšuje výskyt alergických ochorení. Tento trend môžeme pozorovať zhruba 30 rokov.

prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc. prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc.
Zdravie batoľaťa 5 m minút čítania

Trocha špiny deťom neublíži, ale posilní imunitu

Nechať dieťa hrať sa v blate znie ako niečo, čomu by ste sa radšej vyhli. Vedci však veria, že bez vystavenia dieťaťa nečistote a mikróbom v ranom veku sa imunitný systém nebude správne vyvíjať.
1 m minúta čítania

Keď vaše dieťa ochorie

Antibiotiká prinesú žiadúci efekt iba v prípade, keď sú správne predpísané. Pokiaľ sú užívané nesprávne alebo z nesprávneho dôvodu, môžu byť dokonca škodlivé.
1 m minúta čítania

Zdravým stravovaním v tehotenstve môžete znížiť riziko alergií u dieťaťa

Vedeli ste, že to, čo jete počas tehotenstva, môže ovplyvniť imunitu vášho dieťatka? Dokonca aj to, či sa u neho neskôr vyvinú alergie?
3 m minúty čítania

Najlepšie potraviny na podporu vývoja imunitného systému vášho dieťaťa

Pre budovanie silného a odolného imunitného systému sú najdôležitejšie prvé tri roky života vášho bábätka. Avšak ovplyvniť budúcu imunitu vášho bábätka môžete už počas tehotenstva.
3 m minúty čítania

Cisársky rez a imunitný systém vášho bábätka

Prvý plač a dieťatko po prvýkrát na rukách. Narodenie dieťaťa je tak nádherný a jedinečný moment, na ktorý sa nedá zabudnúť.
2 m minúty čítania

Črevná mikrobiota

Zdravie čriev hrá veľkú rolu v podpore imunitného systému vášho dieťatka. Podporte imunitný systém dieťatka prostredníctvom zdravého trávenia.
2 m minúty čítania

Prečo potrebuje vaše bábätko omega-3 a omega-6?

Pre rozvoj a fungovanie mozgu sú veľmi dôležité správne živiny, predovšetkým nenasýtené mastné kyseliny omega-3 a omega-6 - DHA a ARA.
1 m minúta čítania

Vitamín D

Vitamín D je dôležitý pre zdravý vývoj dieťaťa. Zohráva dôležitú úlohu pri vývoji silných kostí a zubov. Vitamín D tiež podporuje imunitný systém a správnu funkčnosť svalov.
1 m minúta čítania

Mamičkine sladké imunologické tajomstvo

Malý zázrak v podobe materského mlieka. V čom je tak jedinečné a čo sa ukrýva pod pojmom HMO?
RNDr. Drahomíra Krmelová
4 m minúty čítania

Riziko vzniku alergie vášho dieťaťa môžete ovplyvniť

Vedeli ste, že pokiaľ aspoň jeden z rodičov je alergik, tak sa riziko vzniku alergie u dieťaťa pohybuje medzi 40-70%? Aké sú faktory a ako vy sami môžete ovplyvniť riziko vzniku alergie?
Mgr. et Mgr. Jitka L.
3 m minúty čítania
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať