Dojčenie a začiatky s výživou – brožúra na stiahnutie zdarma

Stiahnite si zadarmo brožúru, kde sa dozviete všetko podstatné o dojčení a dojčenskej výžive.

Pripravili sme pre vás na stiahnutie obsiahlu brožúru. Nájdete tu detailne spracované informácie o dojčení, mliečnej dojčenskej výžive, problematike alergií u detí, tráviacich ťažkostiach a začiatkoch s príkrmami.

Autori predkladajú čitateľom brožúru s informáciami o prirodzenej a náhradnej výžive dojčiat. Brožúra je doplnená aj o informácie o niektorých ochoreniach dojčiat a malých detí, veľká časť je venovaná alergiám. Aj keď platí, že prvým, kto má konzultovať s rodičmi o výžive dojčiat a prípadných problémoch s nimi spojenými, je vždy detský lekár, môžu rodičia v brožúre nájsť celý rad užitočných a praktických informácií. Brožúra svojim obsahom prekračuje bežný rozsah podobných už skôr zverejnených publikácií, čo je jej prínosom.

Prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc.

Související články

Zjistěte více o mateřství

mom and baby

Spojte sa s našou poradňou odborníkov

Potrebujete radu? Spojte sa s nami. Pomôžeme vám s otázkami týkajúcich sa tehotenstva, materstva, rodičovstva alebo výživy detí.

Na vaše otázky sme pripravení odpovedať každý všedný deň od 8:30 do 16:00.

Dôležité upozornenie

Pre výživu novorodencov a dojčiat je najprirodzenejšou a najvýhodnejšou stravou, zastúpením a kvalitou živín, materské mlieko. Dojčenská výživa by mala byť používaná len na základe odporúčania lekára alebo osoby kvalifikovanej v oblasti výživy ľudí, farmacie alebo starostlivosti o matku a dieťa. Svetová zdravotnícka organizácia doporučuje výhradné dojčenie do 6 mesiacov veku dieťaťa, a pokiaľ je to možné, pokračovat v dojčení až do dvoch rokov veku dieťaťa. Vždy majte na pamäti, že rozhodnutie prestať dojčiť môže byť nevratné. Prechod na dojčenskú výživu má i zvýšené finančné a sociálne dopady oproti dojčeniu. Pre zdravie dojčaťa je důležité dôsledne dodržiavať doporučený postup prípravy, dávkovanie a použitie dojčenskej výživy uvedený na obale. Spôsob použitia a ďalšie informácie na obaloch. Batoľacie mlieka, príkrmy, kaše a sušienky majú byť iba súčasťou zmiešanej a vyváženej stravy. Potraviny pre zvláštnu výživu. 

x