Všetko o dojčení

Všetko o dojčení

Dojčenie je najprirodzenejšou stravou pre novorodené bábätko a dojča. Posilňuje jeho imunitu a prináša mu výživu doslova "na mieru". Dojčenie by ideálne malo pokračovať aj v ďalších mesiacoch života a poskytovať mnoho výhod aj vám. Zistite o dojčení a o jeho podpore maximum!

Naposledy přidané články našich odborníků

4 výhody dojčenia pre vás a vaše dieťatko

Dojčenie sa pokladá za najvýhodnejšiu formu stravovania dojčaťa. Je to zdroj protilátok, látok potrebných pre správny vývin bábätka a samozrejme prináša radu výhod aj pre mamičky.

 Ludmila Ludmila
Výživa novorodenca a dojčaťa 3 m minúty čítania

Dojčenie predčasne narodených detí

Predčasne narodené dieťatká majú problém pri dojčení, pretože sa u nich často ešte nevyvynul sací pud. Existuje však viacero spôsobov ako dieťatko postupne naviesť na výlučné dojčenie.

 Andrea Andrea
3 m minúty čítania

Dojčenie a alkohol - rady laktačnej poradkyne

Vedeli ste, že množstvo alkoholu v krvi zodpovedá množstvu alkoholu v materskom mlieku? Prečítajte si, aké zásady je potrebná dodržať v prípade, že ste si dopriali pohárik vína či drink s priateľmi.

 Andrea Andrea
3 m minúty čítania

Ako môžete ochrániť svoje prsia pri dojčení?

Mnoho mamičiek trápi bolesť bradaviek a drobné prasklinky. V nasledujúcom článku vám poradíme, ako sa problémov zbaviť.

 Lucia Lucia
3 m minúty čítania

Soor: má moje dieťatko kvasinkovú infekciu?

Soor, ľudovo žabka prípadne múčnivka, je druh plesňového ochorenia, ktoré sa prejavuje svrbením bradaviek a bielymi škvrnami v ústach bábätka. Býva spôsobené kvasinkovou infekciou.

 Lucia Lucia
3 m minúty čítania

Nepríjemnosti spojené s kŕmením

Či už dojčíte alebo dávate dojčenské mlieko, po kŕmení sa môžu vyskytnúť niektoré nepríjemnosti či drobné tráviace ťažkosti, napr. kolika, hnačka či grckanie.

 Lucia Lucia
3 m minúty čítania

Laktačné poradenstvo: prečo si domov pozvať laktačnú poradkyňu

Laktačné poradenstvo využívajú najčastejšie maminky, ktorým sa nedávno narodilo miminko a nevedia si rady s kojením. Môže byť pre ne bolestivé, môže trvať príliš krátko či dlho alebo sa nedarí vôbec.

 Lucia Lucia
3 m minúty čítania

Mastitída: ako liečiť zápal prsníka

Zápal prsníka (mastitída) a upchatý mliekovod patria medzi najčastejšie bolestivé problémy pri dojčení. Poradíme vám, ako im predísť a ako uľaviť od bolesti, ak problémy nastanú.

 Andrea Andrea
3 m minúty čítania

Zásady správneho dojčenia

Aké sú základné zásady správneho dojčenia novorodenca? Ako predchádzať infekcii bradaviek a ako dlho by malo dojčenie na začiatku trvať?

 Kolektiv odborníků Kolektiv odborníků
3 m minúty čítania

Kedy začnem dojčiť a ako správne dojčiť novorodenca?

Po pôrode dochádza k výrazným zmenám aj v mliečnej žľaze. Mledzivo (kolostrum), ktoré sa objavuje už pred pôrodom, sa mení zhruba od tretieho popôrodného dňa na materské mlieko.

 Lucia Lucia
3 m minúty čítania

10 tipov ako správne začať s dojčením

Dojčenie po pôrode je dôležité pre novorodenca, ale aj pre mamičku. Je dôležité, aby ste boli uvoľnená a bez obáv. Prečítajte si 10 zásad, ktoré vás pripravia na začiatok dojčenia.

 Ludmila Ludmila
3 m minúty čítania
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať

Prevádzkovateľ webstránky, spoločnosť Nutricia s.r.o., využíva na tejto webstránke súbory cookies, ktoré pomáhajú s jej hladkým fungovaním a uľahčujú vám jej používanie. Pokiaľ budete súhlasiť, radi by sme vám ponúkli náš obsah aj formou reklám na sociálnych sieťach a ďalších webstránkach. Viac informácií o používaní cookies.

Online poradňa