Unikátna kombinácia oligosacharidov a prospešných látok

Zloženie materského mlieka a jeho vplyv na zdravie sú našou inšpiráciou na podporu dojčenia a vývoj inovácií v detskej výžive. Objav kombinácie oligosacharidov a prospešných látok prináša nová očakávania vo svete detskej výživy, je totiž vedecky dokázané, že 70 % buniek imunitného systému sa nachádza práve v črevách.

Oligosacharidy – o akú ingredienciu sa jedná?

Treťou najvýznamnejšou zložkou materského mlieka sú oligosacharidy (galaktooligosacharidy – GOS),  a zjednodušene povedané sú vhodnou „stravou“ pre „priateľské“ baktérie v črevách.  Vytvárajú priaznivé podmienky pre rast zdraviu prospešných baktérií a naopak brzdia rast tých škodlivých.

Prospešné látky – ktoré to sú, a prečo by nás mali zaujímať?

Vedci zisťujú, že priateľské baktérie, ktoré sa človek snaží prijímať v potrave pre ich pozitívny vplyv na zdravie, nie sú samy o sebe také prínosné. Potrebné sú i prospešné látky, ktoré vznikajú v priebehu procesu ich metabolizmu. Ide konkrétne o:

  1. Mastné kyseliny s krátkym reťazcom - vyživujú črevnej steny
  2. Enzým laktáza - pomáha štiepiť laktózu z mlieka
  3. Kyselina mliečna - podstatná pre tráviaci systém
  4. Navyše sa znižuje PH v črevách (vhodné prostredie pre množenie prospešných baktérií a bráni vzniku patogénov)

Pojmy v kocke

  • Živé priateľské/prospešné baktérie (obzvlášť baktérie mliečneho kvasenia) majú okrem iného pozitívny účinok na črevnú mikroflóru. Môžeme ich nájsť v niektorých potravinách, napríklad v jogurte.
  • Oligosacharidy – výživa pre priateľské baktérie. Jedná sa o typ rozpustnej vlákniny, ktorá podporuje množenie priateľských baktérii v črevách.
  • Prospešné látky – výsledok práce priateľských baktérií počas metabolického procesu a zvyšné časti buniek prospešných baktérií.