Pohlavie vášho dieťaťa: viete, ako ho zistiť?
Pohlavie vášho dieťaťa: viete, ako ho zistiť?
Kolektív odborníkov
3 minúty čítania

  • O tom, či budete mať dievčatko alebo chlapčeka, sa rozhoduje už vo chvíli počatia. 
  • Zistite, či môžete ovplyvniť pohlavie dieťaťa, a aj ako fungujú testy na určenie pohlavia.

Do obľúbených

Pohlavie vášho dieťaťa: viete, ako ho zistiť?

Kolektív odborníkov
3 minúty čítania

  • O tom, či budete mať dievčatko alebo chlapčeka, sa rozhoduje už vo chvíli počatia. 
  • Zistite, či môžete ovplyvniť pohlavie dieťaťa, a aj ako fungujú testy na určenie pohlavia.

Do obľúbených

Pohlavie dieťatka je určené dvoma chromozómami – X a Y. Každá spermia obsahuje tieto dva chromozómy, a ak je vaše vajíčko oplodnené spermiami obsahujúcimi chromozóm X, narodí sa vám dievčatko. Ak obsahuje spermie chromozóm Y, narodí sa chlapec. Pohlavie vášho bábätka je teda daný pri počatí.

Je možné ovplyvniť pohlavie dieťaťa?

Existuje celý rad babských metód, podľa ktorých je údajne možné pohlavie dieťaťa ovplyvniť. Faktom je, že mužské spermie sa pohybujú rýchlejšie, ale sú menšie a prežívajú teda kratší čas ako tie ženské.

Ak chcete dievčatko, je vhodné milovať sa dva až tri dni pred ovuláciou, pretože tak dlho prežijú len spermie X. Ak chcete chlapčeka, milujte sa v deň ovulácie alebo jeden deň po nej. Častejší pohlavný styk tiež vraj znižuje podiel spermií Y v semene, takže zvyšuje šance na dievčatko. Čo myslíte? Neskúsite to?

4 spôsoby, ako zistiť pohlavie dieťaťa

Najbežnejším spôsobom pre zistenie pohlavia zostáva ultrazvuk približne v polovici tehotenstva, vyskúšať môžete ale aj alternatívne metódy – ako astrologické výpočty.

1. Ultrazvuk – najrozšírenejší test na určenie pohlavia

Najpoužívanejším testom na určenie pohlavia je ultrazvuk. Toto vyšetrenie je rutinné a robí sa okolo 18. týždňa tehotenstva všetkým tehotným ženám. Nerobí sa cielene kvôli zisteniu pohlavia, ale preto, aby sa zistilo, ako sa plod vyvíja.

Šikovný lekár dokáže určiť pohlavie dieťaťa, ak sa ho na to spýtate. Odhadovaná presnosť je okolo 70 až 90 %. Presnosť znižuje poloha dieťaťa aj vývoj pohlavných orgánov.

2. Amniocentéza

Na rozdiel od ultrazvuku je metóda amniocentézy najspoľahlivejšia. Odber plodovej vody sa však robí len v prípade nepriaznivého výsledku genetických testov, prípadne u žien po 35. roku života. Okrem toho, že potvrdí alebo vylúči prípadné genetické chyby, potvrdí tiež na 100 % pohlavie dieťaťa.

3. „Inteligentné“ testy pohlavia majú až 90% úspešnosť

Na trhu je dnes k zohnaniu test na určenie pohlavia, tzv. IntelliGender Prediction Test, ktorý určí pohlavie za desať týždňov od počatia, a to s viac ako 90% úspešnosťou. Robí sa podobne ako tehotenský test, teda z ranného moču. Počas desiatich minúť budete poznať výsledok. Žltá a oranžová farba znamená, že čakáte dievčatko, zelená až šedá signalizuje chlapčeka. Odporúča sa nemať 48 hodín pred testovaním pohlavný styk ani tri hodiny pred testom piť príliš veľa tekutín.

4. Ste hraví? Skúste aj astrológiu!

Môžete vyskúšať čínsky lunárny kalendár, kedy sa v tabuľke spojí stĺpec veku matky k dátumu počatia a riadok počatia. Kde sa tieto body stretnú, objaví sa CH ako chlapec alebo D ako dievčatko.

Pohlavie možno údajne vypočítať aj podľa lunárneho znamenia rodičov. Skúsiť môžete aj astrologickú metódu slovenského lekára Eugena Jonáša, ktorá vychádza zo vzájomného postavenia Slnka a Mesiaca v momente narodenia a nájdení dátumu, kedy bude medzi oboma telesami opäť rovnaký fázový uhol.

Mohlo by vás zaujímať: Kedy a ako otehotnieť?

Pomohol vám článok?
Podobné témy
Vyšetrenie v tehotenstve
Zdieľajte článok s priateľmi
Do obľúbených
Podobné témy
Vyšetrenie v tehotenstve
Podobné články
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať
Nový e-shop - CHCEM ZĽAVU