Dovolenka a imunita vášho dieťaťa

Mnohé mamičky si myslia, že detskú imunitu počas leta, nie je potrebné podporovať. Omyl, práve letná dovolenka a cestovanie testujú, či imunita dieťatka za niečo stojí.

Čo sa môže na dovolenke prihodiť?

Zmena prostredia, podnebia aj stravy môže predstavovať pre dieťa riziká, ktoré testujú jeho imunitný systém.

Medzi najčastejšie nepríjemnosti na dovolenke patria:

  • hnačky,

  • horúčky,

  • virózy,

  • zápaly stredného ucha.

Dôležitá je prevencia

Aby ste sa rôznym infekciám a hnačkám na dovolenke vyhli, myslite na prevenciu. A to ešte skôr, ako niekam vycestujete. Ideálnym riešením je celoročné posilňovanie imunity prostredníctvom vhodnej a vyváženej stravy, v ktorej by nemali chýbať batoľacie mlieka s prebiotikami a LCP mastnými kyselinami, ktoré sú z hľadiska podpory imunitného systému veľmi výhodné. Viac o tom, ako posilňovať imunitu správnou stravou.

Pozor na stravu

Na dovolenke dávajte pozor na to, aké potraviny kupujete a akú vodu pijete. Aby ste predišli črevným ťažkostiam, dávajte prednosť baleným potravinám, to platí aj o vode. Najmenším deťom podávajte prevarenú vodu. Ovocie a zeleninu vyberajte také, ktoré môžete najprv olúpať a umyť.

Nezabudnite, že zdravé bruško, teda zdravá črevná mikroflóra, je kľúčom pre správne fungovanie imunitného systému. A so silnou imunitou si vaše dieťa letnú dovolenku a slnko určite naplno užije. Poznáte už 5 tipov pre posilnenie imunity u detí?