Výchova detí

Výchova detí

Vaše bábätko rastie ako z vody a musí sa naučiť toľko nového: Ako držať lyžičku, ako chodiť na nočník, ako sa správať k ostatným deťom a než sa nazdáte budete ho učiť čítať. Naši odborníci pripravili množstvo článkov, ktoré sa vám budú hodiť.

Nechajte si posielať týždenného sprievodcu materstvom priamo do svojej e-mailovej schránky. Stačí sa zaregistrovať do Nutriklubu a zadať narodenie bábätka. Každý týždeň potom v e-maili nájdete články a témy relevantné k veku vášho dieťaťa.

Chcem dostávať sprievodcu

Picky Eaters

Ide o deti, ktoré sú v jedle veľmi vyberavé. Jeden deň si pochutnávajú napr. na dusenej zelenine a druhý deň ju s odporom vrhajú na zem.
5 m minút čítania

Čistenie zubov u detí

Myslíte si, že trojročné dieťa nepotrebuje zubnú kefku? Omyl – detský chrup vyžaduje starostlivosť od chvíle, kedy sa v ústach objaví prvý mliečny zub.
Bc. L. Berešová Bc. L. Berešová
2 m minúty čítania

Nočné pomočovanie u detí - čo s tým?

Nočné pomočovanie detí veľa rodičov vystraší. Nebojte sa, netrestajte svoje dieťa a nájdite spolu s ním príčinu pomočovania sa. 
Bc. L. Berešová Bc. L. Berešová
3 m minúty čítania

Rozmaznané dieťa? Viac než rozmaznávanie potrebuje vašu lásku

Mať rád neznamená, že dieťaťu dovolíte úplne všetko. Venujte vášmu dieťatku lásku a pozornosť a spoliehajte na váš rodičovský inštinkt.
Bc. L. Berešová Bc. L. Berešová
1 m minúta čítania

Prvý deň v škôlke - ako na to dieťa pripraviť?

Ako rodičia sa snažte dieťa čo najviac zapojiť do sociálneho prostredia. Jednou z ciest, ako to dosiahnuť, je vstup do materskej škôlky. Ako toto obdobie čo najlepšie zvládnuť?
Bc. L. Berešová Bc. L. Berešová
1 m minúta čítania

9 rád, ako predísť nebezpečným situáciám v detskom veku

Ak máte malé dieťa, je načase, aby ste svoj domov poriadne skontrolovali a pozreli sa naň očami batoľaťa. Na čo by ste si mali najviac dávať pozor?

Ako naučiť batoľatá obliekať sa? Urobte z toho hru

Zhruba v 15. mesiaci sa batoľa pokúša samo obliecť. Skúste mu pomôcť a urobte z týchto prvých pokusov hru.
Mgr. et Mgr. Jitka L.
2 m minúty čítania

Prečo sú pre batoľatá dôležité knihy

Čítanie podporuje rozvoj reči a slovnej zásoby, preto batoľa už od skorého veku oboznamujte s knihami, nahlas mu čítajte a neskôr sa s ním o príbehu rozprávajte.
2 m minúty čítania

Čo robiť, keď dieťa vzdoruje a má záchvaty zúrivosti?

Detský vzdor je jednou z najväčších nočných môr rodičov. Čo si počnete, keď vaše trojročné dieťa začne v obchode z plného hrdla kričať a trvá na svojom?
3 m minúty čítania

Ako naučiť deti upratovať hračky

Batoľatá sa radi hrajú, ale už menej radi po sebe upratujú rozhádzané hračky. Aj to by ste ich však mali naučiť. Začínajte však po malých dávkach a trpezlivo.
Barbara B.
2 m minúty čítania
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať
Nový e-shop - CHCEM ZĽAVU