Dieťa chráňte, ale nepreháňajte to
Imunitný systém dieťaťa je neustále v procese vývoja. Nie je teda nič neobvyklé, keď dieťa, ktoré nastúpi do škôlky, ochorie. Ak je však choré príliš často, možno robíte niekde chybu. Niektoré mamičky to so starostlivosťou preháňajú a deti sú potom chúlostivejšie a tým pádom chorľavejšie.
Čo môžete urobiť každý deň pre zdravie svojho dieťaťa?
Keď je dieťa choré, nechajte ho ležať v posteli čo najdlhšie
Hovoríte si, že keď už dieťaťu klesla teplota a má "len" nádchu, môže sa vrátiť späť medzi deti do škôlky? To je bohužiaľ veľký omyl. Akonáhle dieťa príde do kolektívu nedoliečené, je oveľa náchylnejšie na opätovnú vírusovú alebo bakteriálnu infekciu. Preto pustite dieťa do škôlky až po úplnom vyliečení.
Opatrne s antibiotikami - sú dvojsečná zbraň
Deťom neprospieva ani časté podávanie antibiotík. Veľmi často dokonca rodičia trvajú na tom, aby im ich detský lekár predpísal, hoci nie sú potrebné. Antibiotiká pôsobia proti bakteriálnej infekcii, nie vírusovej, takže na nádchu, kašeľ ani teplotu nezaberú.
S posilňovaním imunity začnite od narodenia
Obranyschopnosť detí podporujte predovšetkým kvalitnou stravou, a to už v dojčenskom veku a veku batoliat. Strava má byť zdravá a pestrá, s dostatkom ovocia a zeleniny, obilnín, mäsa a mliečnych výrobkov. Nezabúdajte na batoľacie mlieka, ktoré obsahujú nielen všetky potrebné živiny potrebné pre vývoj dieťaťa, ale aj prebiotické oligosacharidy GOS / FOS, ktoré podporujú zdravú črevnú mikroflóru. A tá je pre imunitu nevyhnutná.