Poradňa odborníkov
Poradňa odborníkov

Potrebujete radu ohľadom materstva? Spojte se s nami. Na druhom konci na vás čaká náš interný Nutriklub tým odborníkov a tiež spolupracujúci externí odborníci.

Na vaše otázky sme pripravení odpovedať každý pracovný deň od 8:30 do 16:00.

0800 601 600 info@nutriklub.sk
Spustiť chat Pozrieť sa na odborníkov

Ako to u nás funguje

Registrovaní členovia Nutriklubu majú možnosť kontaktovať našich odborníkov so svojimi otázkami. V prípade, že sa otázka týka univerzálneho problému, zodpovie ju náš odborník v najbližšej možnej dobe, obvykle do jednoho dňa. Na špecifické otázky potom odpovedá špecializovaný lekár. Doba odozvy na také otázky je obvykle 3 až 5 dní.

Svoju otázku môžete položiť buď e-mailom alebo cez online chat, kde sa vám budú odborníci venovať akonáhe budú mať priestor.

Na vaše otázky sme pripravení odpovedať každý všedný deň od 8:30 do 16:00.

Najčastejšie vás zaujíma

Vieme, že tehotenstvo a materstvo nie sú prechádzkou ružovým sadom. Ale nebojte sa. Sme tu na to, aby sme vás na tejto ceste sprevádzali. Najčastejšie otázky súvisiace s tehotenstvom a materstvom nájdete tu. Pokiaľ by ste predsa len odpoveď na svoju otázku nenašla, neváhajte nás kontaktovať.

Tvrdnutie brucha v tehotenstve

Problémy v tehotenstve

Tvrdnutie brucha v tehotenstve patrí k najčastejším komplikáciám počas jeho priebehu. Je spôsobené sťahmi svaloviny maternice - kontrakciami, ktoré sa úplne fyziologicky vyskytujú od 6. týždňa tehotenstva, ako následok rastu maternice a rastu plodu.

MUDr. Jana Contreras Šklíbová MUDr. Jana Contreras Šklíbová Zobraziť odpoveď

Ryby v tehotenstve

Strava v tehotenstve

Dobrý deň, som v 22 tt a zaujímalo by ma či môžem jesť ryby. Môže to nejako negatívne ovplyvniť dieťatko? Je to bezpečné?

 A. Řepová A. Řepová Zobraziť odpoveď

Paralen pri dojčení

Zdravie novorodenca a dojčaťa

Dobrý deň, kojím a som nachladnutá, mám zvýšenú teplotu (viac ako 37°C), môžem užiť Paralen? S akým odstupom od kojenia?

 A. Řepová A. Řepová Zobraziť odpoveď

Zelená stolica pri používaní mlieka s čiastočne naštiepenou bielkovinou

Zdravie novorodenca a dojčaťa

Dobrý deň, pediater nám odporučil, aby sme nášmu bábätku podávali hypoalergénne mlieko. Od tej doby, čo ho používame, tak má bábätko zelenú stolicu. Je to normálne?

 A. Řepová A. Řepová Zobraziť odpoveď

Seznamte se s našimi interními odborníky

Bc. L. Berešová
Lucia
Nutriklub špecialistka
Vzdelaním je zdravotná sestra, 10 rokov pôsobila v detskej ambulanci a detskej alergologickej a gastroenterologickej ambulancii, kde radila mamičkámv otázkách výživy a starostlivosti o deti. Prostredníctvom infolinky radí mamičkám ohľadom všetkých detských trápení už 10 rok.

 K. odborníkov
Kolektív
Vo dvojici to ide ľahšie a viac hláv znamená viac rozumu. Aj preto na našom obsahu spolupracuje niekoľko odborníkov z oblasti gynekológie, pôrodníctva, detskej výživy a vývoja, alergológie, imunológie a ďalších.
Mgr. et Mgr. J. Laštovičková
Jitka
Nutriklub špecialistka

Absolvovala obory nutričný terapeut a nutričný špecialista na 1. LF UK, pôsobila v zdravotníctve, kde s pacientami riešila nastavenie zdravej a vyváženej stravy.  

 L. Truhlářová
Ludmila
Nutriklub špecialistka
Mnoho rokov pracovala ako porodná asistentka s praxou na porodných sálach a dojčenskom oddelení, tiež pôsobila v ambulantnej starostlivosti gynekologie, na detskom oddelení a zabezpečovala návštevy mamičiek v domácnosti. Vďaka tomu má veľa skúseností so starostlivosťou o dieťa. Prostredníctvom našej infolinky radí mamičkám už 11 rokov.

 B. Berglová
Barbara
Nutriklub špecialistka

Vyštudovala obor diplomovaná sestra, pôsobila v praxi v sociálnych službách. Tiež má bohaté skúsenosti v praxi v zahraničí, zo Škotska, a to ako opatrovateľka v škôlke. Aktuálne si svoje vzdelanie dopĺňa štúdiom na vysokej škole v obore Verejné zdravotnictvo.

Drahomíra
 A. Řepová
Andrea
Nutriklub špecialistka
V rámci svojej praxe pôsobila 3 roky v nemocnici ako farmaceutická laborantka, ďalej pracovala v materskej škole a tiež pri svojej deväťročnej praxi v lekárni radila rodičom v otázkách výživy. Vyštudovala tiež obor nutričný terapeut. Vďaka tomu, že je sama mamičkou, má bohaté skúsenosti v starostlivosti o deti. Jej veľkým koníčkom je psychológia detí. Prostredníctvom poradne na Nutriklube radí mamičkám od septembra 2012.

Seznamte se s našimi externími odborníky

 Eva Kiedroňová
Eva Kiedroňová
Expertka v oblasti psychomotorického vývoj detí
Eva Kiedroňová je autorkou komplexnej metodiky starostlivosti o dieťa, ktorá podporuje kvalitnú rozvoj dieťaťa v súlade s jeho potrebami a psychomotorickým vývojom. Prostredníctvom centier Baby club Kenny postupuje už 35 rokov svojej skúsenosti rodičom najmenších detí. Zároveň je prezidentkou České asociácie inštruktorov psychomotorických aktivít.
prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc.
prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc.
Popredný imunológ a alergológ
Popredný imunológ prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc. v Nutriklube pomáha odpovedať na vaše otázky týkajúce sa imunity, alergií a ďalších príbuzných tém. Je podpredsedom Českej imunologickej spoločnosti a profesorom Lekárskej fakulty UK. Napísal knihu "Klinická imunológie", ktorá bola ocenená ako najlepšia monografia v medicíne a bola jej tiež udelená cena Paula Janssena.
prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc.
prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc.
Detský gastroenterológ
Ako lekár a profesor gastroenterológie sa celý život venuje detskej výžive a liečbe zažívacieho traktu detí. Študoval vo Švédsku, Belgicku a Nemecku, je členom mnohých lekárskych komôr (napr. European Society of Pediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition či Česká pediatrická spoločnosť). Prednáša na 2. lekárskej fakulte UK, ako uznávaná kapacita v odbore atestuje, publikuje odborné knihy a články o gastroenterológii a výžive detí.
MUDr. Jana Contreras Šklíbová
MUDr. Jana Contreras Šklíbová
gynekologička a pôrodník

Odborníci stále po ruke

Nutrimimi, mobilná aplikácia pre Android a iOS (iPhone), vám uľahčí prvých 1000 dní života dieťatka od počatia po batoľa. Vďaka užitočným nástrojom budete mať výživu a starostlivosť o dieťa vždy pod kontrolou.

Aplikace pro moderní maminky vznikla ve spolupráci s předními českými odborníky a maminkami a je bezplatná. A co vám aplikace přináší?

Google Play
4/5
App Store
4.5/5
Nutrimimi
Nutrimimi
Nutrimimi
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať
Online poradňa