Poradňa odborníkov
Poradňa odborníkov

Potřebujete radu ohledně mateřství? Svěřte se těm nejpovolanějším. Na druhém konci poradny na vás čekají nutriční terapeutky, laktační poradkyně, dětské sestry a další experti z oboru péče o děti.

Na vaše otázky sme pripravení odpovedať každý všedný deň od 8:30 do 16:00.

0800 601 600 info@nutriklub.sk
Spustiť chat Pozrieť sa na odborníkov

Ako to u nás funguje

Registrovaní členovia Nutriklubu majú možnosť kontaktovať našich odborníkov so svojimi otázkami. V prípade, že sa otázka týka univerzálneho problému, zodpovie ju náš odborník v najbližšej možnej dobe, obvykle do jednoho dňa. Na špecifické otázky potom odpovedá špecializovaný lekár. Doba odozvy na také otázky je obvykle 3 až 5 dní.

Svoju otázku môžete položiť buď e-mailom alebo cez online chat, kde sa vám budú odborníci venovať akonáhe budú mať priestor.

Na vaše otázky sme pripravení odpovedať každý všedný deň od 8:30 do 16:00.

Najčastejšie vás zaujíma

Vieme, že tehotenstvo a materstvo nie sú prechádzkou ružovým sadom. Ale nebojte sa. Sme tu na to, aby sme vás na tejto ceste sprevádzali. Najčastejšie otázky súvisiace s tehotenstvom a materstvom nájdete tu. Pokiaľ by ste predsa len odpoveď na svoju otázku nenašla, neváhajte nás kontaktovať.

Strava počas dojčenie

Výživa novorodenca a dojčaťa

Dobrý deň, som krátko po pôrode, dojčím. Chcela by som sa spýtať, akú stravu môžem konzumovať, aby nemal môj chlapček bolesti po mojom mlieku.

 Andrea Andrea Zobraziť odpoveď

Prvá zelenina alebo ovocie?

Výživa novorodenca a dojčaťa

Dobrý deň, počula som, že sa má najskôr zavádzať zelenina a až potom ovocie a kaše. Prečo sa to takto odporúča?

 Miriam Miriam Zobraziť odpoveď

Paralen pri dojčení

Zdravie novorodenca a dojčaťa

Dobrý deň, kojím a som nachladnutá, mám zvýšenú teplotu (viac ako 37°C), môžem užiť Paralen? S akým odstupom od kojenia?

 Andrea Andrea Zobraziť odpoveď

Tvrdnutie brucha v tehotenstve

Problémy v tehotenstve

Tvrdnutie brucha v tehotenstve patrí k najčastejším komplikáciám počas jeho priebehu. Je spôsobené sťahmi svaloviny maternice - kontrakciami, ktoré sa úplne fyziologicky vyskytujú od 6. týždňa tehotenstva, ako následok rastu maternice a rastu plodu.

Zobraziť odpoveď

Zoznámte sa s našimi odborníkmi

 Kolektív odborníkov
Kolektív odborníkov
Vo dvojici to ide ľahšie a viac hláv znamená viac rozumu. Aj preto na našom obsahu spolupracuje niekoľko odborníkov z oblasti gynekológie, pôrodníctva, detskej výživy a vývoja, alergológie, imunológie a ďalších.
 Andrea
Andrea
Nutričná terapeutka, farmaceutická laborantka a laktačná poradkyňa
Nutričná terapeutka a farmaceutická laborantka. Počas trojročnej praxe v nemocnici, materskej škole a deväťročnej práci v lekárni radila rodičom v otázkach výživy. Vďaka tomu, že je sama mamičkou, má bohaté skúsenosti aj so starostlivosťou o deti. Pôsobí zároveň ako laktačná poradkyňa a pomáha mamičkám riešiť problémy s dojčením. Jej veľkým koníčkom je psychológia detí. Prostredníctvom infolinky radí mamičkám od septembra 2012.
 Lucia
Lucia
Zdravotná sestra, odborník na výživu a alergie, laktačný poradca
Detská sestra s 10-ročnou praxou v detskej ambulancii a detskej alergologickej a gastroenterologickej ambulancii, radila mamičkám v otázkach výživy a v starostlivosti o deti. Pôsobí tiež ako laktačná poradkyňa. Prostredníctvom infolinky radí mamičkám ohľadne všetkých detských trápení už štvrtý rok.
 Jitka
Jitka
Nutričná terapeutka a odborníčka na detskú výživu
Nutričná terapeutka so znalosťami a skúsenosťami v oblasti klinickej výživy. Zameriava sa práve na prevenciu vzniku civilizačných chorôb prostredníctvom zdravej stravy nielen detí, ale aj celej rodiny. Prostredníctvom infolinky radí mamičkám od novembra tohto roku.
 Ludmila
Ludmila
Laktačná poradkyňa, pôrodná asistentka a odborníčka na psychomotorický vývoj detí
Pôrodná asistentka s dlhoročnou praxou na pôrodnej sále a dojčenskom oddelení, ktorá tiež pôsobila v ambulancii ordinácii gynekológa, detskom oddelení a zabezpečovala návštevy v domácnosti mamičiek. Vďaka tomu má množstvo skúseností a poradí budúcim mamičkám s otázkami fyziologického priebehu tehotenstva, v starostlivosti o deti a ohľadom psychomotorického vývoja dieťatka. Prostredníctvom našej infolinky radí mamičkám už 7 rokov.
 Miriam
Miriam
Odborníčka na detskú výživu a v starostlivosti o deti, laktačná poradkyňa
Okrem odborných znalostí z oblasti virológie, pôsobila tiež ako osobná asistentka a profesionálna mama. Má bohaté skúsenosti nielen vo veciach výživy, ale predovšetkým v starostlivosti o malé deti. Prostredníctvom infolinky radí mamičkám od júna minulého roku.
prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc.
prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc.
Popredný imunológ a alergológ
Popredný imunológ prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc. v Nutriklube pomáha odpovedať na vaše otázky týkajúce sa imunity, alergií a ďalších príbuzných tém. Je podpredsedom Českej imunologickej spoločnosti a profesorom Lekárskej fakulty UK. Napísal knihu "Klinická imunológie", ktorá bola ocenená ako najlepšia monografia v medicíne a bola jej tiež udelená cena Paula Janssena.
prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc.
prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc.
Detský gastroenterológ
Ako lekár a profesor gastroenterológie sa celý život venuje detskej výžive a liečbe zažívacieho traktu detí. Študoval vo Švédsku, Belgicku a Nemecku, je členom mnohých lekárskych komôr (napr. European Society of Pediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition či Česká pediatrická spoločnosť). Prednáša na 2. lekárskej fakulte UK, ako uznávaná kapacita v odbore atestuje, publikuje odborné knihy a články o gastroenterológii a výžive detí.
 Eva Kiedroňová
Eva Kiedroňová
Expertka v oblasti psychomotorického vývoj detí
Eva Kiedroňová je autorkou komplexnej metodiky starostlivosti o dieťa, ktorá podporuje kvalitnú rozvoj dieťaťa v súlade s jeho potrebami a psychomotorickým vývojom. Prostredníctvom centier Baby club Kenny postupuje už 35 rokov svojej skúsenosti rodičom najmenších detí. Zároveň je prezidentkou České asociácie inštruktorov psychomotorických aktivít.

Odborníci stále po ruke

Nutrimimi, mobilná aplikácia pre Android a iOS (iPhone), vám uľahčí prvých 1000 dní života dieťatka od počatia po batoľa. Vďaka užitočným nástrojom budete mať výživu a starostlivosť o dieťa vždy pod kontrolou.

Aplikace pro moderní maminky vznikla ve spolupráci s předními českými odborníky a maminkami a je bezplatná. A co vám aplikace přináší?

Google Play
4/5
App Store
4.5/5
Nutrimimi
Nutrimimi
Nutrimimi
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať
Online poradňa