Príprava na materstvo

Čakáte miminko? Potom vás okrem ďalších veľkých zmien čaká aj praktická príprava na materstvo. Inšpirujte sa pre nákup všetkej potrebnej výbavičky a prípravy vlastnej izbičky alebo kútika pre dieťatko. Zistite, aké ďalšie bezpečnostné opatrenia čakajú váš byt, keď sa dieťa narodí.

Chcete pravidelne dostávať informácie podľa veku dieťatka?

Vytvorte si účet

Vyberte si mesiac
Zobraziť články
Článok

Veľký prehľad vyšetrení v tehotenstve

V priebehu tehotenstva budete prechádzať niektorými rutinnými vyšetreniami, ktoré sa robia preto, aby sa zistilo, či ste vy aj dieťa v poriadku. Niektoré z nich sa robia pri každej návšteve tehotenskej poradni, iné v rôznych štádiách tehotenstva. Niektoré testy sa nerobia automaticky a záležia na zdravotnom stave a rozhodnutí lekára.

ČlánokTehotenstvo po potrate, Potrat, Kedy otehotnieť po potrate

Otehotnenie po potrate: kedy to znovu skúsiť?

Potratom sa rozumie ukončenie tehotenstva v prvých dvadsiatich štyroch týždňoch jeho trvania. Pre ženu je to vždy hlboká duševná trauma, s ktorou sa musia vyrovnať. Na druhú stranu netreba klesať na mysli. Neznamená to, že žena nemôže po potrate otehotnieť a porodiť zdravé dieťa.

 1. Miriam
  Odborníčka na detskú výživu a v starostlivosti o deti, laktačná poradkyňa

  Poznáte všetky spôsoby, ako posilňovať imunitu dojčaťa tak, aby bolo čo najmenej choré? Mám pre vás 5 tipov, ako zvýšiť detskú imunitu.

  Zobraziť článok
 2. Jitka
  Nutričná terapeutka a odborníčka na detskú výživu

  Prvé kŕmenie z fľaše je pre dieťa veľká zmena. S učením na fľaštičku začnite vtedy, keď ste vy aj dieťa v pokoji a v domácom prostredí.

  Zobraziť článok
 3. Andrea
  Nutričná terapeutka, farmaceutická laborantka a laktačná poradkyňa

  Dojčíte, ale "bežná" poloha v sede vám nevyhovuje? Existujú aj ďalšie - napríklad pre malých novorodencov alebo pre nočné dojčenie.

  Zobraziť článok
 4. Ludmila
  Laktačná poradkyňa, pôrodná asistentka a odborníčka na psychomotorický vývoj detí

  Aj keď sa o zadoček bábätka staráme správne, niekedy sa zapareninám jednoducho nevyhneme. Trpezlivo prebaľujte, ideálne aj v noci!

  Zobraziť článok
 5. Lucia
  Zdravotná sestra, odborník na výživu a alergie, laktačný poradca

  Viete, kedy zavádzať do stravy dieťaťa potenciálne alergény tak, aby ste minimalizovali vznik alergií? Začnite s príkrmami v tzv. imunologickom okne!

  Zobraziť článok