Počatie a ovulácia pre vek 6. mesiac tehotenstva

Vyberte si mesiac
Zobraziť články
Článokvelikosť plodu počas tehotenstva tabulka - Nutriklub

Biometria: ultrazvukové miery plodu

Lekárska správa z vyšetrenia plodu obsahuje mnoho skratiek a niekedy je ťažké sa v nich zorientovať. Prinášame vám prehľad skratiek a tabuľku biometrických hodnôt, ktoré by mal plod postupne dosahovať.

Článok

Ovulačné testy – viete o nich všetko?

Nepleťte si ovulačný test s tehotenským testom. Ide o úplne rozdielne testy, avšak niečo spoločné majú – pre testovanie sa v oboch prípadoch používa moč. Tehotenský test slúži ku skorému zisteniu tehotenstva, ovulačný test naopak pomáha určiť, kedy je vhodný čas na počatie.

 1. Lucia
  Zdravotná sestra, odborník na výživu a alergie, laktačný poradca

  Viete, kedy zavádzať do stravy dieťaťa potenciálne alergény tak, aby ste minimalizovali vznik alergií? Začnite s príkrmami v tzv. imunologickom okne!

  Zobraziť článok
 2. Andrea
  Nutričná terapeutka, farmaceutická laborantka a laktačná poradkyňa

  Dojčíte, ale "bežná" poloha v sede vám nevyhovuje? Existujú aj ďalšie - napríklad pre malých novorodencov alebo pre nočné dojčenie.

  Zobraziť článok
 3. Miriam
  Odborníčka na detskú výživu a v starostlivosti o deti, laktačná poradkyňa

  Poznáte všetky spôsoby, ako posilňovať imunitu dojčaťa tak, aby bolo čo najmenej choré? Mám pre vás 5 tipov, ako zvýšiť detskú imunitu.

  Zobraziť článok
 4. Ludmila
  Laktačná poradkyňa, pôrodná asistentka a odborníčka na psychomotorický vývoj detí

  Aj keď sa o zadoček bábätka staráme správne, niekedy sa zapareninám jednoducho nevyhneme. Trpezlivo prebaľujte, ideálne aj v noci!

  Zobraziť článok
 5. Jitka
  Nutričná terapeutka a odborníčka na detskú výživu

  Prvé kŕmenie z fľaše je pre dieťa veľká zmena. S učením na fľaštičku začnite vtedy, keď ste vy aj dieťa v pokoji a v domácom prostredí.

  Zobraziť článok