Počatie

Zatiaľ, čo niektoré ženy jasajú nad pozitívnym tehotenským testom ihneď potom, ako sa rozhodnú mať dieťatko, pre ďalšie je otehotnenie lemované neúspešnými pokusmi, konzultáciami s lekárom alebo starými babskými radami. Preto vám prinášame relevantné články na tému počatia.

Zistite o otehotnení ešte viac ako člen Nutriklubu.

Zaregistrujte sa

Vyberte si mesiac
Zobraziť články

Lojalitný program

Zbierajte pečiatky za nákup mliek Nutrilon a získajte 1 mlieko ZADARMO. Naviac môžete súťažiť o 200 €

Článok

Otehotnenie po pôrode a počas dojčenia

Znovu naštartovanie hormonálnych funkcií a obnova cyklu je veľmi individuálna záležitosť. U žien, ktoré nedojčia, sa zvyčajne menštruačný cyklus navráti do 6 týždňov po pôrode, ale prvá ovulácia môže nastať už 3 týždne po pôrode. Ženy plne dojčiace nemusia mať menštruáciu vôbec po celú dobu dojčenia (laktačná amenorrhoe) alebo môžu začať menštruovať pravidelne alebo nepravidelne po skončení šestonedelia.

Článok

Bazálna teplota - kedy mám plodné dni?

Bazálna teplota je teplota tela nameraná ráno bezprostredne po prebudení z minimálne 3 hodín súvislého spánku, optimálne 6 hodín. "Bezprostredne" znamená, že by sme nemali vstávať, ísť na toaletu či niečo malé zjesť alebo piť.

Článok

Ako originálne oznámiť tehotenstvo

Je to tu! Dve čiarky na tehotenskom teste, návšteva gynekológa a vy viete, že ste v tom. Ako to povedať partnerovi? Ako rodine a kamarátom? Prinášame praktické tipy, ako oznámiť tehotenstvo vskutku nezabudnuteľné.

Článokvelikosť plodu počas tehotenstva tabulka - Nutriklub

Biometria: ultrazvukové miery plodu

Lekárska správa z vyšetrenia plodu obsahuje mnoho skratiek a niekedy je ťažké sa v nich zorientovať. Prinášame vám prehľad skratiek a tabuľku biometrických hodnôt, ktoré by mal plod postupne dosahovať.

Článok

Ovulačné testy – viete o nich všetko?

Nepleťte si ovulačný test s tehotenským testom. Ide o úplne rozdielne testy, avšak niečo spoločné majú – pre testovanie sa v oboch prípadoch používa moč. Tehotenský test slúži ku skorému zisteniu tehotenstva, ovulačný test naopak pomáha určiť, kedy je vhodný čas na počatie.

 1. Lucia
  Zdravotná sestra, odborník na výživu a alergie, laktačný poradca

  Viete, kedy zavádzať do stravy dieťaťa potenciálne alergény tak, aby ste minimalizovali vznik alergií? Začnite s príkrmami v tzv. imunologickom okne!

  Zobraziť článok
 2. Miriam
  Odborníčka na detskú výživu a v starostlivosti o deti, laktačná poradkyňa

  Poznáte všetky spôsoby, ako posilňovať imunitu dojčaťa tak, aby bolo čo najmenej choré? Mám pre vás 5 tipov, ako zvýšiť detskú imunitu.

  Zobraziť článok
 3. Andrea
  Nutričná terapeutka, farmaceutická laborantka a laktačná poradkyňa

  Dojčíte, ale "bežná" poloha v sede vám nevyhovuje? Existujú aj ďalšie - napríklad pre malých novorodencov alebo pre nočné dojčenie.

  Zobraziť článok
 4. Jitka
  Nutričná terapeutka a odborníčka na detskú výživu

  Prvé kŕmenie z fľaše je pre dieťa veľká zmena. S učením na fľaštičku začnite vtedy, keď ste vy aj dieťa v pokoji a v domácom prostredí.

  Zobraziť článok
 5. Ludmila
  Laktačná poradkyňa, pôrodná asistentka a odborníčka na psychomotorický vývoj detí

  Aj keď sa o zadoček bábätka staráme správne, niekedy sa zapareninám jednoducho nevyhneme. Trpezlivo prebaľujte, ideálne aj v noci!

  Zobraziť článok