Starostlivosť o dieťa

Ako zdvíhať a držať práve narodené bábätko? Ako cvičiť s kojencom? Ako sa starať o pokožku a vlásky batoľaťa a kedy skoncovať s plienkami? Na všetky otázky zodpovedajú skúsení odborníci Nutriklubu a prinášajú veľa tipov z praxe starostlivosti o dieťa.

Chcete pravidelne dostávať informácie podľa veku dieťatka?

Vytvorte si účet

Preskúmajte, čo vás s dieťatkom čaká mesiac po mesiaci

Každý mesiac s dieťátkom je iný – nie len preto, že sa rozvíja závratnou rýchlosťou. Preskúmajte mesiac a zistite ešte viac podrobností o tom, čo vás čaká počas tehotenstva a starostlivosti o dieťatko.

Vyberte si mesiac
Zobraziť články
Článok

Ako byť správnym rodičom?

Každý si želá byť tým najlepším rodičom na svete, robiť všetko správne a bez chýb a vychovávať skvelé deti, ktoré ho budú milovať. Je to iste chvályhodný cieľ, ale dosiahnuť ho býva náročné, ak nie nereálne.

Článok

Samostatné kŕmenie - ako na to?

V batolivom veku je dôležitou súčasťou sociálneho vývoja aj spoločné jedlo. Dieťa v batolivom veku potrebuje omnoho viac ako len potravu – učí sa sociálnym zručnostiam, používať príbor, schopnosti komunikovať a užívať si potešenia z jedla. Dôležitý je teda pri jedle pokoj a pohoda.

 1. Miriam
  Odborníčka na detskú výživu a v starostlivosti o deti, laktačná poradkyňa

  Poznáte všetky spôsoby, ako posilňovať imunitu dojčaťa tak, aby bolo čo najmenej choré? Mám pre vás 5 tipov, ako zvýšiť detskú imunitu.

  Zobraziť článok
 2. Lucia
  Zdravotná sestra, odborník na výživu a alergie, laktačný poradca

  Viete, kedy zavádzať do stravy dieťaťa potenciálne alergény tak, aby ste minimalizovali vznik alergií? Začnite s príkrmami v tzv. imunologickom okne!

  Zobraziť článok
 3. Ludmila
  Laktačná poradkyňa, pôrodná asistentka a odborníčka na psychomotorický vývoj detí

  Aj keď sa o zadoček bábätka staráme správne, niekedy sa zapareninám jednoducho nevyhneme. Trpezlivo prebaľujte, ideálne aj v noci!

  Zobraziť článok
 4. Jitka
  Nutričná terapeutka a odborníčka na detskú výživu

  Prvé kŕmenie z fľaše je pre dieťa veľká zmena. S učením na fľaštičku začnite vtedy, keď ste vy aj dieťa v pokoji a v domácom prostredí.

  Zobraziť článok
 5. Andrea
  Nutričná terapeutka, farmaceutická laborantka a laktačná poradkyňa

  Dojčíte, ale "bežná" poloha v sede vám nevyhovuje? Existujú aj ďalšie - napríklad pre malých novorodencov alebo pre nočné dojčenie.

  Zobraziť článok