Vývoj novorodenca a dojčaťa pre vek dojča 6-9 mesiacov

Vyberte si mesiac
Zobraziť články
Článok

Ako funguje imunitný systém dieťaťa

Imunitný systém vášho dieťaťa závisí z veľkej časti na správnej výžive, ktorá mu pomôže vybudovať celoživotnú obranyschopnosť. Zistite, ako môžete podporiť správnu funkciu jeho imunitného systému, ktorá pomôže vášmu dieťaťu odolávať chorobám po celý život.

ČlánokAko sa vyvýja váha novorodenca po jeho narodení a ako by mal ďalej pokračovať jeho váhový prírastok? Prečítajte si v našom článku.

Váha novorodenca a rastový graf

Pri narodení váži väčšina novorodencov v Česku a na Slovensku medzi 2,5kg až 4,5kg. Ako potom vaše bábätko rastie a priberá? Ako ovplyvňuje váhu dojčenské mlieko?

Článok

Úvod do psychomotorického vývoja detí

Ako zistiť, či sa vaše bábätko vyvíja správne? Prečítajte si o troch testoch, ktoré odhalia jeho správny vývoj. Čím skôr sa naučíte testovať svoje bábätko, tým skôr môžete upozorniť pediatra na možné odchýlky.

 1. Miriam
  Odborníčka na detskú výživu a v starostlivosti o deti, laktačná poradkyňa

  Poznáte všetky spôsoby, ako posilňovať imunitu dojčaťa tak, aby bolo čo najmenej choré? Mám pre vás 5 tipov, ako zvýšiť detskú imunitu.

  Zobraziť článok
 2. Jitka
  Nutričná terapeutka a odborníčka na detskú výživu

  Prvé kŕmenie z fľaše je pre dieťa veľká zmena. S učením na fľaštičku začnite vtedy, keď ste vy aj dieťa v pokoji a v domácom prostredí.

  Zobraziť článok
 3. Andrea
  Nutričná terapeutka, farmaceutická laborantka a laktačná poradkyňa

  Dojčíte, ale "bežná" poloha v sede vám nevyhovuje? Existujú aj ďalšie - napríklad pre malých novorodencov alebo pre nočné dojčenie.

  Zobraziť článok
 4. Ludmila
  Laktačná poradkyňa, pôrodná asistentka a odborníčka na psychomotorický vývoj detí

  Aj keď sa o zadoček bábätka staráme správne, niekedy sa zapareninám jednoducho nevyhneme. Trpezlivo prebaľujte, ideálne aj v noci!

  Zobraziť článok
 5. Lucia
  Zdravotná sestra, odborník na výživu a alergie, laktačný poradca

  Viete, kedy zavádzať do stravy dieťaťa potenciálne alergény tak, aby ste minimalizovali vznik alergií? Začnite s príkrmami v tzv. imunologickom okne!

  Zobraziť článok