Starostlivosť o novorodenca a dojča pre vek dojča 1-3 mesiace

Vyberte si mesiac
Zobraziť články
ČlánokObavy, či držíte svojho novorodenca správne sú pomerne bežné. V našom článku vám poradíme ako správne držať vaše bábätko a na čo dať pozor.

Ako správne držať novorodenca

Každá mamička pociťuje pri prvom bábätku hneď po narodení obavy, či ho drží správne. Poradíme vám ako správne držať vaše bábätko a na čo si treba dať pozor.

ČlánokAko správne postupovať pri kúpaní novorodenca? Ako často a pri akej teplote je potrebné kúpať? Prečítajte si v našom článku.

Kúpanie novorodenca

Kúpanie novorodenca je pre neho veľmi príjemné, pretože mu pripomína prostredie mamičkinho bruška. Ako správne kúpať novorodenca? Koľkokrát za týždeň a pri akej teplote?

 1. Jitka
  Nutričná terapeutka a odborníčka na detskú výživu

  Prvé kŕmenie z fľaše je pre dieťa veľká zmena. S učením na fľaštičku začnite vtedy, keď ste vy aj dieťa v pokoji a v domácom prostredí.

  Zobraziť článok
 2. Andrea
  Nutričná terapeutka, farmaceutická laborantka a laktačná poradkyňa

  Dojčíte, ale "bežná" poloha v sede vám nevyhovuje? Existujú aj ďalšie - napríklad pre malých novorodencov alebo pre nočné dojčenie.

  Zobraziť článok
 3. Lucia
  Zdravotná sestra, odborník na výživu a alergie, laktačný poradca

  Viete, kedy zavádzať do stravy dieťaťa potenciálne alergény tak, aby ste minimalizovali vznik alergií? Začnite s príkrmami v tzv. imunologickom okne!

  Zobraziť článok
 4. Miriam
  Odborníčka na detskú výživu a v starostlivosti o deti, laktačná poradkyňa

  Poznáte všetky spôsoby, ako posilňovať imunitu dojčaťa tak, aby bolo čo najmenej choré? Mám pre vás 5 tipov, ako zvýšiť detskú imunitu.

  Zobraziť článok
 5. Ludmila
  Laktačná poradkyňa, pôrodná asistentka a odborníčka na psychomotorický vývoj detí

  Aj keď sa o zadoček bábätka staráme správne, niekedy sa zapareninám jednoducho nevyhneme. Trpezlivo prebaľujte, ideálne aj v noci!

  Zobraziť článok