Prechod na umelé mlieko

Začínate prikrmovať umelým kojeneckým mliekom? Zistite v článkoch, čo by ste mala vedieť o príprave mlieka, naučte dieťa piť z flašky a vyřešit situáciu, keď mlieko odmieta. Prezradíme aj ďalšie rady pre hladký koniec kojenia a prípadný prechod na umelé mlieko.

Chcete pravidelne dostávať informácie podľa veku dieťatka?

Vytvorte si účet

Vyberte si mesiac
Zobraziť články
Online poradňa

Nutrilon HA má horkú chuť

Dobrý deň, stále dojčím, ale už málo, a tak už pomaly začínam dávať aj UM. Doktorka nám odporučila Nutrilon HA, pretože sme obaja s manželom alergici. Keď som ho však ochutnala, zdalo sa mi, že má horkastú až horkú chuť. Doktorka mi povedala, že to tak má byť, ale jas a chcem radšej ešte opýtať aj vás. Má to tak chutiť?

Online poradňa

Koliky u dojčiat

Dobrý deň, náš Andrej dostal v nemocnici UM, vyskúšali sme rôzne značky a teraz sme skončili na Nutrilone. Andreja trápia strašné koliky. Som z toho zúfalá. Poradíte mi prosím, čo mám robiť? Počula som niečo o tom, že existujú aj špeciálne mlieka? Mám mu ho kúpiť?

Online poradňa

Odmieta umelé mlieko

Dobrý deň, v nemocnici sme boli na Nutrilone, ale po návrate sa mi podarilo začať dojčiť. Až teraz v 8. mesiaci prechádzame na UM. Chudinka mlieko však úplne odmieta. Čo s tým?

 1. Jitka
  Nutričná terapeutka a odborníčka na detskú výživu

  Prvé kŕmenie z fľaše je pre dieťa veľká zmena. S učením na fľaštičku začnite vtedy, keď ste vy aj dieťa v pokoji a v domácom prostredí.

  Zobraziť článok
 2. Miriam
  Odborníčka na detskú výživu a v starostlivosti o deti, laktačná poradkyňa

  Poznáte všetky spôsoby, ako posilňovať imunitu dojčaťa tak, aby bolo čo najmenej choré? Mám pre vás 5 tipov, ako zvýšiť detskú imunitu.

  Zobraziť článok
 3. Ludmila
  Laktačná poradkyňa, pôrodná asistentka a odborníčka na psychomotorický vývoj detí

  Aj keď sa o zadoček bábätka staráme správne, niekedy sa zapareninám jednoducho nevyhneme. Trpezlivo prebaľujte, ideálne aj v noci!

  Zobraziť článok
 4. Andrea
  Nutričná terapeutka, farmaceutická laborantka a laktačná poradkyňa

  Dojčíte, ale "bežná" poloha v sede vám nevyhovuje? Existujú aj ďalšie - napríklad pre malých novorodencov alebo pre nočné dojčenie.

  Zobraziť článok
 5. Lucia
  Zdravotná sestra, odborník na výživu a alergie, laktačný poradca

  Viete, kedy zavádzať do stravy dieťaťa potenciálne alergény tak, aby ste minimalizovali vznik alergií? Začnite s príkrmami v tzv. imunologickom okne!

  Zobraziť článok