Plač dojčiat

Čo to znamená, keď dojča plače? Bábätko plačom prejavuje hlad, únavu, nepohodlie, nespokojnosť, strach aj ďalšie negatívne pocity, ktoré ešte nevedia vyjadriť inak. Plač kojencov sprevádza prerezávaním zúbkov alebo chorobou. Prečítajte si o detskom plači viac.

Chcete pravidelne dostávať informácie podľa veku dieťatka?

VYTVORTE SI ÚČET

Vyberte si mesiac
Zobraziť články
Aplikácia

Test detských ťažkostí

Má vaše dieťatko obvyklé detské ťažkosti. Poradili ste sa aj so svojím pediatrom? Skúste náš test! Behom chvíľky získate od naších odborníkov cenné rady.

 1. Jitka
  Nutričná terapeutka a odborníčka na detskú výživu

  Prvé kŕmenie z fľaše je pre dieťa veľká zmena. S učením na fľaštičku začnite vtedy, keď ste vy aj dieťa v pokoji a v domácom prostredí.

  Zobraziť článok
 2. Miriam
  Odborníčka na detskú výživu a v starostlivosti o deti, laktačná poradkyňa

  Poznáte všetky spôsoby, ako posilňovať imunitu dojčaťa tak, aby bolo čo najmenej choré? Mám pre vás 5 tipov, ako zvýšiť detskú imunitu.

  Zobraziť článok
 3. Ludmila
  Laktačná poradkyňa, pôrodná asistentka a odborníčka na psychomotorický vývoj detí

  Aj keď sa o zadoček bábätka staráme správne, niekedy sa zapareninám jednoducho nevyhneme. Trpezlivo prebaľujte, ideálne aj v noci!

  Zobraziť článok
 4. Andrea
  Nutričná terapeutka, farmaceutická laborantka a laktačná poradkyňa

  Dojčíte, ale "bežná" poloha v sede vám nevyhovuje? Existujú aj ďalšie - napríklad pre malých novorodencov alebo pre nočné dojčenie.

  Zobraziť článok
 5. Lucia
  Zdravotná sestra, odborník na výživu a alergie, laktačný poradca

  Viete, kedy zavádzať do stravy dieťaťa potenciálne alergény tak, aby ste minimalizovali vznik alergií? Začnite s príkrmami v tzv. imunologickom okne!

  Zobraziť článok