Veľký výskum pre našich najmenších

Už viac ako 30 rokov sa tím expertov z výskumu spoločnosti Nutricia zaoberá zdravou výživou dojčiat a batoliat.

Výskum inšpirovaný materským mliekom

Na základe spolupráce s poprednými univerzitami, vedeckými inštitúciami a výživovými expertmi vyvíjame dojčenskú a batoľaciu stravu, ktorá využíva najnovšie vedecké odporúčania a dôsledne vychádza z poznatkov nášho výskumu materského mlieka a jeho funkcie. Okrem toho vyvíjame výrobky, ktoré sú určené pre dojčatá a batoľatá so špecifickými výživovými požiadavkami (výživa pre deti s alergiou v rodine, výživa pri alergii, grckaní, kolikách, intolerancii laktózy...)

Prečo je výskum taký dôležitý?

Keď sa vám narodí bábätko, je preň materské mlieko tou najlepšou výživou. Dodá mu všetko, čo potrebuje, aby bolo zdravé, odolné voči chorobám a dobre sa vyvíjalo.  Aby aj dojčatá, ktoré nie sú alebo nemôžu byť plne dojčené, mali optimálnu výživu, je materské mlieko už niekoľko desaťročí v strede záujmu našich expertov.

Vedci výskumného centra spoločnosti Nutricia neustále vylepšujú dojčenské mlieka Nutrilon podľa vzoru materského mlieka tak, aby čo najviac napodobňovali jeho zloženie a predovšetkým jeho funkciu.

Mlieka Nutrilon vedľa vitamínov A, C a D, ktoré prispievajú k správnej funkcii imunity, obsahujú aj ďalšie zložky, ako napríklad unikátnu zmes prebiotík (scGOS/lcFOS 9:1) napodobňujúcu funkcionalitu prebiotických oligosacharidov materského mlieka. Účinky tejto zmesi na zdravie detí boli preukázané vo viac ako 30 klinických štúdiách.