Príbeh Nutrilonu
Príbeh Nutrilonu
3 minúty čítania

Príbeh Nutrilonu – tajomstvo pôvodu nášho jedinečného (dojčenského) mlieka .

Do obľúbených

Príbeh Nutrilonu

3 minúty čítania

Príbeh Nutrilonu – tajomstvo pôvodu nášho jedinečného (dojčenského) mlieka .

Do obľúbených

Od kravičiek na farmách 

Príbeh Nutrilonu začína na farmách, kde majú kravičky vhodné podmienky k pastve. Mlieka Nutrilon vyrábame z vysoko kvalitného mlieka od kravičiek z kontrolovaných chovov. Každá kravička je 100% dohľadateľná a vďaka tomu máme zaručenú kvalitu mlieka. Preto má naše mlieko tak lahodnú chuť.

Našich dodávateľov si starostlivo vyberáme. Všetci naši dodávatelia prechádzajú prísnym výberovým konaním, ktoré trvá až 5 rokov. Dlhodobá spolupráca s mnohými našimi dodávateľmi potom vedie k partnerstvu, ktoré trvá už pol storočia. Niekoľkokrát do roka navštevujeme našich kľúčových dodávateľov, aby sme sa uistili o kvalite mlieka. Staráme sa o to, aby sa kravičky mali dobre – iba tak je možné získať mlieko vysokej kvality a lahodnej chuti.

To najlepšie z prírody


Zázraky prírody nás denne inšpirujú v hľadaní nových ciest, ako zlepšiť skúsenosť s následnou dojčenskou a batoľacou výživou. Vďaka inovatívnym technológiám uchovávame to najlepšie z prírody. Všetko, čo opustí výrobu, musí mať zaručenú vysokú kvalitu. A to aj behom prepravy a skladovania.

Mlieko od mamičky pre zdravý vývoj a imunitu


Vďaka vyváženej strave, správnej životospráve a dostatku podnetov sa bude vaše dieťatko rozvíjať, rásť a spoznávať svet. Významnú úlohu má aj materské mlieko, prostredníctvom ktorého dojča prijíma nie len hlavné živiny, ale aj prospešné protilátky, ktoré sú dôležité v boji s vírusmi alebo baktériami. Obdobie prvých 1000 dní života je zásadné pre vývoj imunitného systému bábätiek. Výskumy preukázali, že vďaka dojčeniu sa znižuje pravdepodobnosť vzniku ekzému, astmy, alergií či obezity v neskoršom veku dieťaťa. Lekári tiež upozorňujú na fakt, že dlhodobé dojčenie môže fungovať ako prevencia zápalov a srdečných ochorení v ranej dospelosti.


Rozumieme materskému mlieku

Naše mlieko obsahuje iba starostlivo vybrané ingrediencie, prispôsobené výživovým potrebám detí. Základom mlieka Nutrilon je naša jedinečná receptúra, ktorú neustále vylepšujeme v najmodernejších vývojových centrách po celom svete. V našich centrách máme tím 500 vedcov, ktorí sa venujú výskumu materského mlieka. Vďaka tomu sme k materskému mlieku ešte bližšie.

Nutrilon je jediné následné mlieko s unikátnou zmesou oligosacharidov a dôležitými živinami prirodzene sa vyskytujúcimi v materskom mlieku*. Pre podporu imunity a zdravého vývoja ** vášho bábätka.

Zodpovední voči bábätkám aj prírode


Aby bábätko dostávalo to najlepšie od samého začiatku, neustále vylepšujeme našu receptúru. Snažíme sa, aby boli naše produkty najvyššej kvality, priateľské k prírode a hlavne jednoduché na použitie. Zodpovednosť voči životnému prostrediu nám leží na srdci - spoločnosť Danone sa zaviazala do roku 2025 k produkcii 100% recyklovateľných obalov. Všetko robíme z jednoduchého dôvodu. Budúcnosť našich detí je to, na čom nám najviac záleží.

Podložené faktami

Hrdý člen rodiny Aptamil Najpredávanejší v Európe, najdôveryhodnejšia značka roku***,
* Jediné medzi najpredávanejšími radami následných mliek na českom trhu obsahuje zmes prebiotických oligosacharidov GOS/FOS a tiež 3´GL (3´- galaktosyllaktóza) - oligosacharid prirodzene sa vyskytujúci v materskom mlieku. Zdrojom 3´GL je náš unikátny proces. Obsahuje tiež omega 3 a 6 mastné kyseliny (DHA, ALA, LA, AA) prirodzene sa vyskytujúce v materskom mlieku. Všetky následné mlieka obsahujú DHA, ALA a LA.  

** Nutrilon 2, tak ako všetky následné dojčenské mlieka, obsahuje vitamíny C a D prispievajúce k normálnej funkcii imunitného systému, kyselinu alfa-linolenovú, , vitamín D potrebný pre normálny rast a vývoj kostí u detí.

*** Nutrilon- najdôveryhodnejšia značka v kategórii Detská výživa v roku 2019 na základe prieskumu Atoz Marketing Services s.r.o.

Dojčenie je najlepším spôsobom výživy detí. Dojčenská výživa by mala byť používaná na odporúčanie lekára. Spôsob použitia a ďalšie informácie na obaloch. Potravina pre zvláštnu výživu.


Zadejte svůj e-mail a dostaňte z Nutriklubu víc!
Získajte cenné rady od našich odborníkov a množstvo ďalších výhod!
Přidejte s k nám!
Pomohol vám článok?
Zdieľajte článok s priateľmi
Do obľúbených
Podobné články
Nutriklub stále rastie.
Ďakujeme vám za dôveru.
Chcem sa zaregistrovať
20+
Odborníkov sa zapojilo do tvorby obsahu
45 000+
Spokojných mamičiek a oteckov
350+
Článkov
od odborníkov
25 000+
Zodpovedaných otázok v našej poradni
Chcem sa zaregistrovať