Vývoj batoľaťa a starostlivosť o batoľa pre vek batoľa 30-36 mesiacov

Vyberte si mesiac
Zobraziť články
Článok

Dôležitá úloha spánku u batoliat

Spánok je pre deti dôležitý aj v batolivom veku. V spánku celé telo relaxuje a svaly si môžu poriadne odpočinúť od celodenného behania. Predpokladá sa tiež, že deti si v spánku ukladajú informácie, ktoré získali v predošlých hodinách, a vytvára sa tak pamäť, ktorá je kľúčom k učeniu a vývoju. A viete, že v spánku sa aj najviac vyplavuje rastový hormón, takže ráno je dieťa o pár desatín milimetrov väčšie?

Článok

Hračky a aktivity pre batoľa

Hry s dieťaťom sú dôležité pre posilnenie väzby medzi vami. Hrou sa dieťa učí motorickým aj sociálnym zručnostiam, vychutnáva si vašu radosť a vníma aj vašu bezpečnú náruč a istotu. Doprajte mu teda hranie, ako najviac je to možné.

Článok

Samostatné kŕmenie - ako na to?

V batolivom veku je dôležitou súčasťou sociálneho vývoja aj spoločné jedlo. Dieťa v batolivom veku potrebuje omnoho viac ako len potravu – učí sa sociálnym zručnostiam, používať príbor, schopnosti komunikovať a užívať si potešenia z jedla. Dôležitý je teda pri jedle pokoj a pohoda.

ČlánokKnihy pre deti, Detské knihy, Knihy pre najmenších

Ako vyberať knihy pre batoľatá

Ako najlepšie vybrať knihy pre deti okolo dvoch rokov? Čo by mala taká kniha obsahovať a ako by ste s ňou mali pracovať? Poradíme aj populárne knihy pre batoľatá.

 1. Jitka
  Nutričná terapeutka a odborníčka na detskú výživu

  Prvé kŕmenie z fľaše je pre dieťa veľká zmena. S učením na fľaštičku začnite vtedy, keď ste vy aj dieťa v pokoji a v domácom prostredí.

  Zobraziť článok
 2. Lucia
  Zdravotná sestra, odborník na výživu a alergie, laktačný poradca

  Viete, kedy zavádzať do stravy dieťaťa potenciálne alergény tak, aby ste minimalizovali vznik alergií? Začnite s príkrmami v tzv. imunologickom okne!

  Zobraziť článok
 3. Ludmila
  Laktačná poradkyňa, pôrodná asistentka a odborníčka na psychomotorický vývoj detí

  Aj keď sa o zadoček bábätka staráme správne, niekedy sa zapareninám jednoducho nevyhneme. Trpezlivo prebaľujte, ideálne aj v noci!

  Zobraziť článok
 4. Miriam
  Odborníčka na detskú výživu a v starostlivosti o deti, laktačná poradkyňa

  Poznáte všetky spôsoby, ako posilňovať imunitu dojčaťa tak, aby bolo čo najmenej choré? Mám pre vás 5 tipov, ako zvýšiť detskú imunitu.

  Zobraziť článok
 5. Andrea
  Nutričná terapeutka, farmaceutická laborantka a laktačná poradkyňa

  Dojčíte, ale "bežná" poloha v sede vám nevyhovuje? Existujú aj ďalšie - napríklad pre malých novorodencov alebo pre nočné dojčenie.

  Zobraziť článok