Hmotnosť a nadváha detí

Optimálny rast a váhu detí – novorodenca, kojenca aj batoľaťa – sleduje v rannom veku predovšetkým lekár. Ale aj vy by ste mali vedieť rozpoznať, pokiaľ vaše dieťa nerastie alebo nepriberá, ako by malo. Zoznámite sa tiež s tipmi na to, ako predchádzať detskej nadváhe a obezite.

Chcete pravidelne dostávať informácie podľa veku dieťatka?

Vytvorte si účet

Vyberte si mesiac
Zobraziť články
ČlánokAko sa vyvýja váha novorodenca po jeho narodení a ako by mal ďalej pokračovať jeho váhový prírastok? Prečítajte si v našom článku.

Váha novorodenca a rastový graf

Pri narodení váži väčšina novorodencov v Česku a na Slovensku medzi 2,5kg až 4,5kg. Ako potom vaše bábätko rastie a priberá? Ako ovplyvňuje váhu dojčenské mlieko?

 1. Lucia
  Zdravotná sestra, odborník na výživu a alergie, laktačný poradca

  Viete, kedy zavádzať do stravy dieťaťa potenciálne alergény tak, aby ste minimalizovali vznik alergií? Začnite s príkrmami v tzv. imunologickom okne!

  Zobraziť článok
 2. Andrea
  Nutričná terapeutka, farmaceutická laborantka a laktačná poradkyňa

  Dojčíte, ale "bežná" poloha v sede vám nevyhovuje? Existujú aj ďalšie - napríklad pre malých novorodencov alebo pre nočné dojčenie.

  Zobraziť článok
 3. Miriam
  Odborníčka na detskú výživu a v starostlivosti o deti, laktačná poradkyňa

  Poznáte všetky spôsoby, ako posilňovať imunitu dojčaťa tak, aby bolo čo najmenej choré? Mám pre vás 5 tipov, ako zvýšiť detskú imunitu.

  Zobraziť článok
 4. Ludmila
  Laktačná poradkyňa, pôrodná asistentka a odborníčka na psychomotorický vývoj detí

  Aj keď sa o zadoček bábätka staráme správne, niekedy sa zapareninám jednoducho nevyhneme. Trpezlivo prebaľujte, ideálne aj v noci!

  Zobraziť článok
 5. Jitka
  Nutričná terapeutka a odborníčka na detskú výživu

  Prvé kŕmenie z fľaše je pre dieťa veľká zmena. S učením na fľaštičku začnite vtedy, keď ste vy aj dieťa v pokoji a v domácom prostredí.

  Zobraziť článok